STUDIO VIVA WICEMISTRZEM TURNIEJU LIGI HALOWE.PL

0
639

W rozgeranych w miniony weekend w Gostyniu Mistrzostwach Polski Ligihalowe.pl bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna z Wrześni – Studio Viva zajmując drugie miejsce w turnieju.

W stawce 32 zespołów z całej Polski, które zgłosiły się do turnieju II Mistrzostwa Polski Halowej Piłki Nożnej Ligihalowe.pl znalazł się także nasz reprezentant – Studio Viva Września. Wrześnianie w fazie grupowej zajęli pierwsze miejsce, dzięki czemu awansowali do fazy pucharowej. W 1/8 oraz w ćwierćfinale w regulaminowym czasie gry remisowali, ale lepiej od rywali wykonywali rzuty karne. W półfinale pokonali Matex Wolsztyn i awansowali do finału. Tam ulegli 0:1 drużynie RMF Maxxx Kraków.

W finale zmierzyły się dwie najlepsze ekipy całych zawodów, obie grające typowy futsal . Finał był bardzo wyrównany, obie drużyny szanowały piłkę, nie odkrywając się za bardzo, przez co mało było klarownych sytuacji. Po jednej ze strat w 2 połowie na prowadzenie wyszli zawodnicy z Krakowa. Staraliśmy się dogonić wynik wycofując na ostatnie 5 minut bramkarza. Po kontrze zawodników z Krakowa nasz zawodnik zastepujący bramkarza był zmuszony przerwać akcję zagrywająć ręką poza polem karnym, co skutkowało czerwoną kartką i grą w osłabieniu do końca meczu. Reakcja na taki bieg wydarzeń przez Krakow było wycofanie ich bramkarza i granie w polu 5 przeciw 3 naszym, co spowodowalo długie utrzymywanie sie przy pilce i dowiezienie wyniku do konc. Podsumowujac zespół z Krakowa zagrał o wiele mądrzej i myśle, że zasłużenie wygrali” – tak zrelacjonował przebieg finału kierownik drużyny Studio Viva – Dominik Cichoński.

Studio Viva zagrała w składzie: Marcin Siepielski – Hubert Hypki, Rafał Kozłowski, Artur Giżewski, Patryk Buczkowski – Maciej Trawiński, Patryk Kwiatkowski, Krzysztof Graczyk, Kamil Klechammer – Łukasz Skrzypczak, Kamil Draheim. Kierownik zespołu: Dominik Cichoński