ZAWODNICZKI UKS HWARANG WRACAJĄ Z MEDALAMI Z PUCHARU ŚWIATA (GALERIA)

0
273

Dwa srebrne medale zdobyły zawodniczki UKS Hwarang Września na Pucharze Świata – Germany Open w Hamburgu, który odbył się w dniach 23-24 kwietnia.

Dagmara Haremza w kategorii kadetek -59kg w półfinale pokonała zawodniczkę z USA 10-7 ,a w finale uległa Polce 12-5.

Weronika Przybysz w kategorii kadetek +59kg w półfinale pokonała zawodniczkę z Belgii 6-4 , a w finale uległa takim samym stosunkiem punktów koleżance z Polski.

Krystian Haremza w kategorii juniorów -68kg uległ w pierwszej walce zawodnikowi z Holandii złotym punktem po trzech rundach wyrównanej walki.

Puchar G1 – Germany Open był dla zawodników UKS Hwarang Września startem kontrolnym przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży która odbędzie się w Giżycku w dniach 13-15 maja oraz Mistrzostwami Polski Juniorów które odbędą się w Swarzędzu 27-29 maja. To także cenne doświadczenie i możliwość podglądania warsztatów mistrzów dla naszych młodych Hwarangów. Zawody takie poza sprawdzeniem umiejętności pozwalają obnażyć braki nad którymi trzeba jeszcze popracować. Dobrze ukierunkowany trening przynosi efekty w postaci medali ale nie spoczywamy na laurach i od poniedziałku ciężko pracujemy.” – mówi trener UKS Hwarang Tomasz Haremza.

Zawody w Hamburgu były jednymi z cyklu zawodów zaliczanych do Pucharu Świata rangi G1 i spotykają się na nich najlepsi zawodnicy rankingów światowych w Taekwondo Olimpijskim.

Walki toczą się na przestrzeni 3 rund dwu minutowych z jedno minutową przerwą. Punkty zdobywa się za pomocą rąk ,a przede wszystkim nóg. Punkty poprzez kaski elektroniczne i elektroniczne ochraniacze tułowia (hogo) oraz stópki elektroniczne rejestrowane są przez system i wyświetlane na tablicy. Powierzchnie punktowe to głowa i tułów. Za kopniecie na głowę system zalicza 3 punkty i dodatkowy punkt, jeżeli kopniecie wykonane jest po obrocie. Jeden punkt można zdobyć za kopniecie w tułów, a dodatkowe 2 punkty za kopniecie w tułów po obrocie. Akcje karane przez sędziego to unikanie walki, przewracanie, wychodzenie poza matę, kopnięcia poniżej pasa, a także niewłaściwe zachowanie na macie.” – wyjaśnia zasady punktacji Tomasz Haremza.

Źródło, zdjęcia: UKS Hwarang Września