UKS HWARANG NA OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

0
52
W dniach 27-29 kwietnia w Swarzędzu – Zalasewie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim.
Wystartowało 180 zakwalifikowanych zawodników wyłonionych na podstawie rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. W skład Reprezentacji Województwa Wielkopolskiego weszło dwoje zawodników UKS Hwarang Września – Wiktoria Grześkowiak i Jan Teodorczak.
Tytuł Mistrzyni Polski i pierwsze kółka olimpijskie odebrała Wiktoria która była bezkonkurencyjna w dwuboju technicznym. Oboje wywalczyli dodatkowo piąte miejsca w kyorugi i zdobyli 15 punktów we współzawodnictwie sportowym.

Warto dodać że  Reprezentacja Województwa Wielkopolskiego zdeklasowała pozostałe zdobywając 456 punktów ,  a następne warmińsko – mazurskie 208 punktów, mazowieckie 115 punktów. Na 48 startujących klubów , Hwarang zajął 25 miejsce.
Wyniki naszych kadetów bardzo cieszą i są następstwem wieloletniego procesu treningowego. Praca w ramach Kadr Wojewódzkich i Reprezentacji Polski przynosi duże efekty. Z roku na rok zdobywamy coraz więcej punktów we współzawodnictwie co pokazuje że droga którą obraliśmy jest właściwa.  W maju w Mistrzostwach Polski wystartują nasi juniorzy , a w październiku młodzicy. ” – mówi Tomasz Haremza – trener UKS Hwarang.
Źródło, zdjęcie: UKS Hwarang