MINIMALNE ZWYCIĘSTWA FAWORYTÓW

0
248

W XIX kolejce Ligi Lzs Gminy Września wyżej notowane drużyny wygrywały swoje mecze, choć nie bez kłopotów.

W spotkaniu Bierzglina z Gutowem Małym już na samym początku wyżej notowany w tabeli Bierzglin miał spory handicap, gdyż Gutowo Małe miało problemy ze skompletowaniem składu i przez całe spotkanie grali o jednego zawodnika w polu mniej. Zanosiło się na łatwe, lekkie i przyjemne zwycięstwo Bierzglina, ale nic bardziej mylnego. Już w poprzedniej rundzie to właśnie Gutowo Małe urwało punkty Bierzglinowi, tym razem byli bardzo bliscy wywalczenia remisu. Bierzglin atakował, miał ogromną przewagę, a Gutowo Małe broniło się niczym słynny „autobus Chelsea” za czasów trenera Mourinho. Dopiero pod koniec I połowy uudało się zawodnikom Bierzglina rozmontować obronę i wyjść na prowadzenie. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie, Bierzglin atakował, ale robić to bardzo nieudolnie i nieskutecznie. Wynik się nie zmieniał, a końcówka to wręcz przewaga Gutowa Małego, który zepchnął rywala do obrony. Cud się jednak nie stał i Bierzglin odniósł minimalne zwycięstwo, ale i zwyciężeni zawodnicy Gutowa Małego mogli zejść z boiska z podniesionym czołem, bo walczyli bardzo ambitnie i dzielnie do samego końca o korzystny wynik.

Spotkanie Białężyc i Obłaczkowa miało prawie identyczny przebieg. Białężyce naciskały, Obłaczkowo dzielnie się broniło, szukając swoich okazji do kontry. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych bramek i zakończyła się wynikiem 0 : 0. W drugiej połowie nadal spora przewaga Białężyc, którzy w końcu dopięli swego. Ich napastnik Dawid Nowak silnym, precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Obłaczkowa. Wynik się już do końca spotkania nie zmienił, choć trzeba przyznać, że piłkarze z Białężyc w jednej z ostatnich akcji meczu mieli sporo szczęścia,od utraty bramki uratowała ich poprzeczka.

Liga nieuchronnie zbliżą się do końca, w niedzielę 7 października zostanie rozegrana przedostatnia kolejka rozgrywek. Tym razem spotkania zostaną rozegrane na boisku w Sędziwojewie. Początek pierwszego meczu o godz. 9.30.