LIGA WIEJSKA – O WSZYSTKIM ZADECYDUJE OSTATNIA KOLEJKA

0
202

Za nami przedostatnia kolejka zmagań w Lidze Lzs Gminy Września. Nadal jednak nie znamy tegorocznego mistrza oraz drużyny, która zajmie miejsce na najniższym stopniu podium. O tym zadecyduje ostatnia kolejka.

XX kolejka Ligi Wiejskiej została rozegrana na boisku w Sędziwojewie. W pierwszym meczu gospodarze zmierzyli się z Ostrowem Szlacheckim. Wobec pauzy lidera – Białężyc, Sędziwojewo liczyło na 3 punkty i zrównanie się z liderem. Ostrowo Szlacheckie zaś cały czas walczy o trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej i miało nadzieję na urwanie punktów gospodarzom.

Początek meczu należał do zawodników z Ostrowa Szlacheckiego. Oddali oni kolka groźnych strzałów, zawsze jednak na posterunku był rozgrywający dobre zawody bramkarz Sędziwojewa.

Im dłużej jednak trwał mecz tym częściej do ataków przechodzili gospodarze. I tak w 13 minucie ich napastnik pokonał po raz pierwszy bramkarza Ostrowa. Chwilę później ten sam zawodnik efektownym lobem strzelił drugą bramkę. Do przerwy wynik już się nie zmienił i Sędziwojewo wygrywało 2 : 0. Druga połowa to już prawdziwy festiwal strzelecki. Bramki podały co chwilę, a obie drużyny skupiły się bardziej na ataku niż na obronie, przez co kibice mogli zobaczyć aż osiem bramek . Bardziej skuteczni byli jednak piłkarze Sędziwojewa i to oni strzelali więcej. Ostatecznie to Sędziwojewo wygrało ten pojedynek aż 7 : 3. Jako ciekawostkę dodajmy jeszcze fakt, że w drugiej połowie meczu rzutu karnego nie wykorzystał zawodnik Ostrowa Szlacheckiego – Dariusz Knopkiewicz.

Drugie spotkanie to pojedynek drużyn z dołu tabeli – Obłaczkowo vs Gutowo Małe. Już w pierwszej minucie spotkania wyżej notowani piłkarze z Obłaczkowa wyszli na prowadzenie po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Młodzi piłkarze z Gutowa Małego szybko wzięli się za odrabianie strat i przejęli inicjatywę w meczu. Cierpliwie dążyli do strzelenia bramki i ta sztuka im się udała, co ciekawa bramka padła także z wykonanego rzutu rożnego. A więc i w wielkiej i małej piłce stałe fragmenty robią różnicę.

Obłaczkowo ma w swoich szeregach jednego z najskuteczniejszych napastników w lidze – Tomasza Waraczewskiego. Wysoki napastnik nie zawiódł kolegów z drużyny i w końcówce pierwszej połowy wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W drugiej połowie Waraczewski dołożył jeszcze jedną bramkę pokonując na raty bramkarza Gutowa Małego. W końcówce meczu Obłaczkowo podwyższyło prowadzenie i ostatecznie wygrało 4 : 1.

W trzecim meczu doszło do niecodziennej sytuacji. Na mecz nie stawiła się ani drużyna Gutowa Wielkiego, ani drużyna Bierzglina. Oznacza to obustronny walkower. W tej kolejce pauzowała drużyna Białężyc.

SPROSTOWANIE

Drużyna Bierzglina złożyła odwołanie od decyzji o obustronnym walkowerze – więcej o tej sytuacji można przeczytać – TUTAJ

W ostatniej kolejce, która zostanie rozegrana 14 października na boisku w Sędziwojewie czekają nas wielkie emocje. W pierwszym spotkaniu Sędziwojewo zagra z Bierzglinem. Ci pierwsi jeśli myślą o mistrzostwie muszą wygrać, ci drudzy, jeśli chcą zająć trzecie miejsce w lidze, także muszą zdobyć trzy punkty. Zapowiada się walka na całego.

W drugim pojedynku lider – Białężyce podejmuje Ostrowo Szlacheckie. Tutaj identyczna sytuacja: jedna drużyna gra o mistrzostwo, druga o trzecie miejsce. Jeśli Sędziwojewo wygra to Białężyce, aby zdobyć mistrzostwo także będą musiały zwyciężyć. Ostrowo Szlacheckie na pewno tanio skóry nie sprzeda, a przypomnijmy, że to właśnie ta drużyna jako pierwsza była pogromcą Białężyc i przerwała ich serię trzynastu zwycięstw pod rząd.

Wyniki XX kolejki:

Sędziwojewo – Ostrowo Szlacheckie 7 : 3

Obłaczkowo – Gutowo Małe 4 : 1

Bierzglin – Gutowo Wielkie obustronny walkower, zweryfikowany później jako Bierzglin – Gutowo Wielkie 3 : 0