OSTROWO SZLACHECKIE POKONUJE SĘDZIWOJEWO W LIDZE LZS

282

W sobotę 15 grudnia została rozegrana IV kolejka spotkań Ligi LZS Gminy Września.

Bierzglin – Obłaczkowo 1 : 4 (0 : 2)

żółta kartka – Damian Kostka (Obłaczkowo) 20 min. niesportowe zachowanie

W pierwszym spotkaniu IV kolejki zmierzyły się drużyny Bierzglina i Obłaczkowa. Obie drużyny nie miały dobrego rozpoczęcia sezonu, Bierzglin zdobył do tej pory tylko jeden punkt, a Obłaczkowo do tego spotkania nie miało żadnego punktu. Lepiej to spotkanie rozpoczęła drużyna z Obłaczkowa. Napastnik tej drużyny otworzył wynik spotkana strzelając bramkę na 1 : 0. Tuż przed końcem pierwszej połowy Krystian Jadczak podwyższył prowadzenie Obłaczkowa. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej bramki Krystiana Jadczaka i Obłaczkowo prowadziło już 3 : 0. Bramka Dawida Święcickiego dla Bierzglina wlała nieco nadziei na dobry wynik dla tego zespołu. Ostatecznie jednak Obłaczkowo przypieczętowało pierwsze ligowe zwycięstwo bramką na 4 : 1. Autorem bramki był Maciej Jatczak. Dzięki temu zwycięstwu Obłaczkowo opuściło ostatnie miejsce w tabeli spychając na nie swojego rywala – Bierzglin. Jest to jedyna drużyna, która w tym sezonie nie odniosła jeszcze zwycięstwa.

Ostrowo Szlacheckie – Sędziwojewo 4 : 2 (1 : 1)

żółta kartka – Sędziwojewo nr 13 – 18 min. nierozważny atak w nogi

żółta kartka – Sędziwojewo nr 7 Józef Targosz – 25 min. niesportowe zachowanie

Bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie zafundowali nam zawodnicy Ostrowa Szlacheckiego i Sędziwojewa. Sędziwojewo do tej pory spisywało się bardzo dobrze i z kompletem punktów było liderem tabeli. Ostrowo Szlacheckie miało na koncie 2 zwycięstwa i jedną porażkę i zajmowało trzecie miejsce w tabeli. Wynik spotkania w 10 minucie otworzył Dominik Skrzypczak z Ostrowa Szlacheckiego. Przed przerwą do remisu doprowadził zawodnik z Sędziwojewa – Bartosz Borowiec. Druga połowa to lepsza gra zawodników z Ostrowa Szlacheckiego. Na prowadzenie zespół wyprowadził Artur Żywanowski. Na 3 : 1 bramkę zdobył Dariusz Knopkiewicz, a na 4 : 1 Yauheni Tyshchanka. Sędziwojewo w tej połowie stać było tylko na jedno trafienie. Pod koniec meczu rozmiary porażki zmniejszył Grzegorz Lipiecki.

Białężyce – Gutowo Małe 4 : 2 (1 : 1)

żółta kartka 4 min Igor Orwat (Gutowo Małe) – zatrzymanie za koszulkę i przerwanie korzystnej akcji

Już w trzeciej minucie Mikołaj Tomczyk wyprowadził zespół z Białężyc na prowadzenie. I gdy wydawało się, że kolejne bramki dla zwycięzcy letniej edycji Ligi LZS to tylko kwestia czasu, Gutowo Małe za sprawą Adama Sławińskiego doprowadziło do remisu. Druga połowa zaczęła się od bramki Adama Stasiaka i Białężyce ponownie wyszły na prowadzenie. Na 3 : 1 podwyższył Dawid Nowak, a na 4 : 1 Bartosz Stasiak. Gutowo Małe strzeliło w końcówce bramkę na 4 : 2, a jej autorem był Igor Orwat.

Pierwsze trzy zespoły mają na koncie po 9 punktów, a więc o miejscu w tabeli decyduje tzw. „mała tabela” pomiędzy zainteresowanymi drużynami, która przedstawia się następująco:

Sędziwojewo – Białężyce 2 : 0

Białężyce – Ostrowo Szlacheckie 3 : 0

Ostrowo Szlacheckie – Sędziwojewo 4 : 2

1. Białężyce 1 3 3 : 2

2. Sędziwojewo 1 3 4 : 4

3. Ostrowo Szlacheckie 1 3 4 : 5