UKS HWARANG NA PUCHARZE ŚWIATA W BELGII

0
20

W dniach 15-17 marca w Lommel odbył się Puchar Świata G2 – Belgian Open. W tym bardzo mocno obsadzonym turnieju wystartowało ponad 1200 zawodników z całego świata.

Można było zobaczyć wielu medalistów olimpijskich i mistrzów świata.

UKS Hwarang Września reprezentowało pięcioro zawodników:

Wiktoria Grześkowiak kadet -41kg ,

Patrycja Kasperska junior -63kg ,

Weronika Przybysz junior +68kg ,

Dagmara Haremza junior +68kg ,

Krystian Haremza senior -87kg.

Pierwsze miejsce wywalczyła Dagmara Haremza wracająca po kontuzji (złamanie ręki), która w finale spotkała się z koleżanką klubową Weroniką Przybysz, która zajęła miejsce drugie. Obie zawodniczki musiały stoczyć po trzy pojedynki, aby dotrzeć do finału. Obie też są zawodniczkami Kadry Narodowej Juniorów. Świetnie spisał się też nasz senior Krystian Haremza, który złotym punktem przegrał z bardzo doświadczonym Australijczykiem wysoko notowanym w rankingu światowym. Pierwszy raz na takim dużym turnieju wystartowała Patrycja Kasperska, która wygrała pierwszą walkę z Holenderką , a uległa w walce o medal Szwedce. Bardzo dobrze zaprezentowała się też Wiktoria Grześkowiak, która uległa Irlandce w walce o wejście do strefy medalowej.

Cała ekipa wystartuje w dniach 29-31 marca w kolejnym Pucharze Świata G1 Germany Open w Hamburgu , a następnie z młodzikami i kadetami w Pucharze Polski w Olecku który będzie też eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.” – zdradza najbliższe plany trener UKS Hwarang Września – Tomasz Haremza.