UKS HWARANG NA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

0
30

W dniach 10-12 maja 2019 roku odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym roku gospodarzem imprezy jest Województwo Świętokrzyskie, a areną zmagań w Taekwondo Olimpijskim była Hala Widowiskowo – Sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Po dwóch turniejach eliminacyjnych w skład reprezentacji Województwa Wielkopolskiego weszło czworo zawodników UKS Hwarang Września: – Wiktoria Grześkowiak , Nikola Haremza , Martyna Waszak i Kacper Kasperski.

Wiktoria Grześkowiak zdobyła brązowy medal w kategorii -41kg. Na 5 miejscach zostali sklasyfikowani Nikola Haremza kategoria -51kg , Martyna Waszak kategoria -59kg i Kacper Kasperski kategoria 37kg.

Jeżeli chodzi o kategorię kadetów to nasze plany zostały wykonane. Łącznie dla klubu i gminy zdobyliśmy 19 punktów do Współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego. Mistrzostwach Polski Kadetów bo takimi jest OOM startuje 180 najlepiej sklasyfikowanych reprezentantów województw. Województwo Wielkopolskie wygrało klasyfikacje generalną  i my też mieliśmy w tym swój mały udział. Zawodnicy stający na podium otrzymuję drugie koło olimpijskie. Drugi raz z kolei takie koła dostała Wiktoria Grześkowiak która reprezentowała województwo także w zeszłym roku.Przed nami kolejne imprezy mistrzowskie. Za dwa tygodnie startujemy w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Płocku. Na pewno o nas usłyszycie.” – mówi Tomasz Haremza – trener UKS Hwarang Września.