MISTRZ WRZEŚNI AWANSOWAŁ DO FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI

0
430

Kopcup.pl – najlepsza drużyna rozgrywek Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września przebrnęła przez eliminacje i awansowała do finału Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane 28 lipca w Chorzowie.

Dzięki zwycięstwu w rozgrywkach Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września drużyna Kopcup.pl dostała przepustkę na turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski, które odbywały się w dniach 20-21 w Warszawie. Spośród 128 drużyn do finałów Mistrzostw Polski awansowało 16 drużyn. Kopcup.pl mimo tego, że nie pojechali na turniej w najsilniejszym kadrowo składzie, awansowali do finałów rozgrywek! Gratulujemy awansu i życzymy sukcesów w turnieju finałowym!

Przedstawiamy relację z turnieju napisaną przez zawodnika Kopcup.pl – Bartłomieja Figasa:

Pierwszy mecz z Krakowem rozpoczął rywalizację w turnieju. Nastawieni na kontrę daliśmy pograć rywalom i to dzięki przechwytom szybko zdobyliśmy dwie bramki. Dalej graliśmy swoje, a przeciwnik szukał swych szans. Do przerwy dokładamy kolejnego gola i czujemy, że ten mecz jest nasz. Początek drugiej to strzał z połowy dający 4 gola i podłamujący przeciwnika.Pierwszy mecz okazał się łatwy i przyjemny chociaż przeciwnik wcale nie był słaby.

Drugi mecz z zespołem z Warszawy okazał się najtrudniejszy z tych grupowych. Zostaliśmy zepchnięci do obrony, czasami bardzo desperackiej, ale dawaliśmy radę. Sporadycznie dochodziliśmy do sytuacji bramkowych. Po jednym wolnym piłka trafiła w słupek bramki przeciwnika. Następnie Warszawa zdobywa gola i dalej atakuje. Nam udaje się szczęśliwie doprowadzić do remisu. Nas on bardzo zadowolił, bo rywal był teoretycznie faworytem. Oni mega wkurzeni.

Przed trzecim spotkaniem teoretycznie awans mieliśmy zapewniony, bo nikt się nie spodziewał, że Kraków ogra Warszawę. Co ostatecznie się wydarzyło w meczu toczonym równolegle na boisku obok. Po pierwszym golu już wiedzieliśmy, że musimy wygrać, żeby być pewni awansu. Zespół z Ostrowa nie był wielce wymagający, ale miał swój styl i próbował nas kąsać kontrami. Nam długo nie udawało się zdobyć gola. W końcu wpadły szybkie dwa z dystansu po moich uderzeniach. Pełna kontrola i spokojnie dogrywamy do końca dokładając kolejne gole. Niestety po jednej akcji ofensywnej doznałem urazu mięśnia czworogłowego i mój udział w turnieju jako zawodnik się zakończył. Chłopacy do końca turnieju muszą walczyć bez zmiany….

Po wyjściu z grupy trafiamy na zespół z Jastrzębia. Zaczynamy obiecująco – obejmując prowadzenie 2:0. Niestety rywal doprowadza do stanu 2:1 strzałem nie do obrony. Następnie po naszym indywidualnym błędzie rywal doprowadza do remisu. Walka na całego wychodzi na nasz plus po golu w ostatniej minucie Filipa Janiszewskiego. Mega euforia, bo piszemy historię i jesteśmy o krok od finału!

Ostatni pojedynek mamy toczyć z Orłami Wrocław, którzy przystępują do meczu w 11, przeciwko nam „gołej” 6. Początek i niestety gol dla Orłów. Nie mamy nic do stracenia i każdy daje z siebie ponad stan swoich możliwości. Widok pięknej walki nagrodzony został trzema gola i to my jesteśmy bliżej finału. Desperacko obrona w ostatnich trzech minutach. Przeciwnik trafia tylko raz i to my awansujemy dalej. Zmęczenie było tak ogromne, że nie mieliśmy siły nawet się cieszyć.

Turniej na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Na początku drużyny o zróżnicowanej formie i poziomie. Faza pucharów to już tylko mocne ekipy. Ciekawostka to karny z połowy sam na sam oraz w przypadku remisu turbo dogrywka.

A tak wyglądała droga eliminacyjna Kopcup.pl:

Rozgrywki grupowe:

WYNIKI

09:00  Warriors Young Marki Warszawa 6:3 OZM Outsiders Ostrów Wielkopolski (6:0)
09:00  Pogoń Za Rojem II Kraków 1:6 KopCup.pl Witkowo Września (0:3)
10:40  Warriors Young Marki Warszawa 1:1 KopCup.pl Witkowo Września (1:1)
10:40  Pogoń Za Rojem II Kraków 9:5 OZM Outsiders Ostrów Wielkopolski (5:3)
12:20  Warriors Young Marki Warszawa 0:4 Pogoń Za Rojem II Kraków (0:2
12:20  KopCup.pl Witkowo Września 4:0 OZM Outsiders Ostrów Wielkopolski (3:0)