0
230

Kamil Kanior – wychowanek Victorii Września, reprezentujący obecnie barwy Rakowa Częstochowa U-17, awansował ze swoją drużyną do Centralnej Ligi Juniorów!

Kamil jesienią tego roku zmienił barwy klubowe i po pół roku gry może już święcić pierwsze sukcesy ze swoją drużyną. Zespół Raków Częstochowa U-17 awansował do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów.

W pierwszym pojedynku barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 Raków Częstochowa wygrał ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 2 : 0. 19 listopada rozegrano mecz rewanżowy. Po pierwszej połowie zawodnicy Stilona Gorzów Wlkp. prowadzili 1 : 0, a więc wynik dwumeczu był jak najbardziej sprawą otwartą. W 50 minucie gry na boisku pojawia się Kamil Kanior. W 70 minucie spotkania po faulu na Kaniorze sędzia przyznaje rzut wolny, po rozegraniu którego zawodnicy Rakowa Częstochowa wyrównują. W 85 minucie meczu Kamil Kanior strzela bramkę i wyprowadza swój zespół na prowadzenie. W końcówce spotkania piłkarze Rakowa strzelają jeszcze jedną bramkę. Dzięki zwycięstwu w dwumeczu młodzi zawodnicy Rakowa Częstochowa z wrześnianinem w składzie awansują do Centralnej Ligi Juniorów. W tych rozgrywkach zagrają ze swoimi rówieśnikami z zespołów takich jak: Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin czy Ruch Chorzów. Młodemu wrześnianinowi gratulujemy awansu i życzymy sukcesów w meczach wiosennych Centralnej Ligi Juniorów.