HWARANGI NA ZAWODACH W OLSZTYNIE

0
18

W dniach 30.11-01.12.2019  roku w Olsztynie odbył się Puchar Polski Olsztyn Cup w taekwondo olimpijskim w którym wystartowało ponad 600 zawodników z Polski , Rosji i Litwy.

UKS Hwarang Września reprezentowali:

Jakub Filipczak , Michał Filipczak , Wiktoria Grześkowiak , Patrycja Kasperska , Weronika Przybysz , Alicja Muchowicz , Kacper Kasperski , Adam Andrzejak , Nikola Haremza , Jagoda Chmielewska , Martyna Waszak.

W sobotę 30 listopada do walk stanęli młodzicy i juniorzy.

W kategorii młodzików -52kg Michał Filipczak zajął 1 miejsce

W kategorii młodzików -57kg Jakub Filipczak zajął 1 miejsce

W kategorii juniorek -42kg Wiktoria Grześkowiak zajęła 1 miejsce

W kategorii juniorek -63kg Patrycja Kasperska zajęła 3 miejsce

W kategorii juniorek +68kg Weronika Przybysz  zajęła 1 miejsce

Feralnie skończył się za to niedzielny turniej dla kadetów. Po dwóch awariach prądu we wiekowej hali Urania uszkodzeniu uległa obudowa jednej z lamp, która spadła na pole zawodów raniąc nieznacznie sędzię. Zawody zostały przerwane przez dyrektora zawodów , a uczestnicy poproszeni o opuszczenie hali.

Niestety nie znamy jeszcze stanowiska Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w tej sprawie. Zawody w Olsztynie były po zawodach w  Legionowie eliminacją do powoływania kadr w przyszłym roku.

Dobrą pracę wykonali młodzicy i juniorzy zdobywając pięć medali. Natomiast do samego incydentu w niedzielę zdążył powalczyć Kacper Kasperski wygrywając swój pojedynek , a Jagoda Chmielewska uległa przeciwniczce z Warszawy.

Kończymy rywalizację w tym roku z wielkimi nadziejami na przyszłość.

Brązowy medal Weroniki Przybysz na Mistrzostwach Europy Juniorów , medale Mistrzostw Polski i na Pucharach Świata. 100,5 punktów we współzawodnictwie SSM oraz rywalizacja we wszystkich grupach wiekowych to nasz dorobek w 2019 roku. Teraz czeka nas odpoczynek i ładowanie akumulatorów na przyszły rok. Pod koniec stycznia Krystian Haremza wraz z Reprezentacją Polski wyleci do Colorado Springs gdzie został zaproszony przez szkoleniowców z USA. Nowy rok przyniesie nowe wyzwania i pewnie wiele radości z wyników sportowych.” – tak podsumowuje minione zawody oraz cały rok – Tomasz Haremza – trener UKS Hwarang Września.

Źródło, zdjęcie: UKS Hwarang Września