ZMIANA LIDERA W LIDZE HALOWEJ LZS

0
378

W sobotę 25 stycznia rozegrano V kolejkę spotkań Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. W spotkaniu na szczycie Sędziwojewo wygrał z Obłaczkowem i od tej kolejki zasiada w fotelu lidera. W artykule opisy meczów, wyniki oraz tabela rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu Sołeczno zmierzyło się z Ostrowem Szlacheckim. Początek meczu niespodziewanie należał do zespołu Ostrowa Szlacheckiego. W 4 minucie spotkania Grzegorz Parus wyprowadził Ostrowo na prowadzenie. Sołeczno atakuje i chce jak najszybciej odrobić straty. Marcin Miśkowiak zostaje faulowany w polu karnym przez bramkarza Ostrowa Szlacheckiego i sędzia przyznaje drużynie Sołeczna rzut karny. Do piłki podchodzi Rafał Wojtucki i zamienia rzut karny na bramkę. W ostatniej akcji pierwszej połowy Marcin Miśkowiak wykonuje wrzut z autu. Mocno zagrywana piłka trafia w bramkarza odbija się od słupka i trafia pod nogi Tomasza Zamiary. Doświadczony zawodnik Sołeczna doskonale się ustawił w tej sytuacji, wyczuł gdzie spadnie piłka i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Sołeczno do przerwy prowadziło 2 : 1. Stracona bramka „do szatni” nieco załamała piłkarzy Ostrowa Szlacheckiego. Druga połowa już była znacznie słabsza w ich wykonaniu. Sołeczno natomiast zagrało bardzo skutecznie. Najpierw Marcin Miśkowiak wykorzystał sytuację „sam na sam” z bramkarzem, chwilę potem Rafał Wojtucki strzałem z dalszej odległości zdobył bramkę, a wynik spotkania ustalił ponownie Miśkowiak. Sołeczno wygrywa 5 : 1 i wraca do gry o czołowe lokaty.

Drugi mecz to starcie Białężyc/Bob Invest z Gutowem Małym. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku była drużyna Białężyc. I zgodnie z przewidywaniami spotkanie rozpoczęło się po ich myśli. W 3 minucie Krzysztof Koprowski strzelił pierwszą bramkę dla Białężyc. Potem tempo spotkania nieco opadło. Bardziej doświadczony zespół Białężyc miał sporą przewagę, ale nie potrafił znaleźć drogi do bramki. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Adam Stasiak podwyższył prowadzenie Białężyc. Początek drugiej połowy to szybka kolejna bramka Adama Stasiaka. Gutowo Małe rzadko gościło pod bramką Białężyc, ale zdołało strzelić bramkę. W 24 minucie Adam Jałocha strzelił pierwszą i jak się okazało ostatnią bramkę dla Gutowa Małego. W końcówce spotkania Krzysztof Pijacki strzelił czwartą bramkę dla Białężyc i zgodnie z przewidywaniami Białężyce wygrywają 4 : 1.

W trzecim spotkaniu miały się zmierzyć drużyny Węgierek i Bierzglina. Niestety zespół Bierzglina nie stawił się na to spotkanie i mieliśmy pierwszego walkowera w lidze. Miejmy nadzieję, że to tylko jednorazowy wypadek przy pracy.

Czwarte spotkanie to hit tej kolejki – pojedynek lidera – Obłaczkowa z wiceliderem – Sędziwojewem. Mecz dobrze zaczął się dla Sędziwojewa. Już w 3 minucie Bartosz Boroniec wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Obłaczkowo dążyło do zmiany niekorzystnego wyniku, ale tym razem zawodziła ich skuteczność. W najlepszej sytuacji Maciej Rybacki trafił w słupek. W 11 minucie Mateusz Gęsikiewicz podwyższa prowadzenie Sędziwojewa. Minutę później Obłaczkowo strzela bramkę kontaktową, a jej autorem był Błażej Stasikowski. Ostatnie minuty pierwszej połowy, to wymiana ciosów z jednej i drugiej strony. Tym razem w roli głównej byli bramkarze. Najpierw Waldemar Wiśniewski świetnie sparował groźny strzał na rzut rożny, chwilę potem Krzysztof Kolański broni instynktownie strzał napastnika Sędziwojewa. Do przerwy Sędziwojewo prowadzi 2 : 1 zatem wynik spotkania pozostawał sprawą otwartą. Druga połowa zaczęła się od bramki Janusza Lewoczko. Chwilę później Bartosz Boroniec strzela kolejną bramkę dla Sędziwojewa. Nieco nadziei na korzystny wynik dla Obłaczkowa dała bramka Tomasza Waraczewskiego. Nadzieja szybka jednak umarła za sprawą Janusza Lewoczko i jego kolejnej bramki. W końcówce spotkania zespół Obłaczkowa musiał grać o jednego zawodnika w polu mniej. Błażej Stasikowski będąc ostatnim obrońcą metr przed polem karnym zatrzymał za koszulkę szybkiego Bartosza Borońca i za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Grę w przewadze wykorzystali zawodnicy Sędziwojewa strzelając jeszcze dwie bramki, by ostatecznie wysoko zwyciężyć 7 : 2. Zwycięstwo Sędziwojewa w tym meczu sprawiło, że wyprzedzili oni w ligowej tabeli Obłaczkowo i wskoczyli na pozycję lidera.