SOŁECZNO MINIMALNIE LEPSZE OD WĘGIEREK W LIDZE HALOWEJ LZS

0
363

W sobotę 1 lutego została rozegrana VI kolejka Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. W artykule opisy spotkań, wyniki oraz tabela rozgrywek.

Pierwszym meczem VI kolejki był pojedynek Sędziwojewa z Bierzglinem. Aktualny lider Sędziwojewo miało od początku spora przewagę, sporo sytuacji bramkowych, ale nie potrafili ich zamienić na bramkę. Dopiero w 10 minucie spotkania Janusz Lewoczko otworzył wynik meczu. Chwilę potem Bartosz Boroniec Podwyższył prowadzenie Sędziwojewa. Bierzglin dopiero w samej końcówce I połowy za sprawą Dawida Grabarka strzelił bramkę kontaktową. Wynik do przerwy 2 : 1 dla Sędziwojewa, a więc wszystko się mogło jeszcze w tym meczu wydarzyć. Druga połowa to jednak zdecydowana przewaga lidera tabeli. Najpierw weteran ligi Czesław Wiśniewski podwyższył wynik meczu na 3 : 1. Bierzglin w tym momencie bardzo się odsłonił zapominając często o obronie. Sędziwojewo grając już na luzie stopniowo podwyższało prowadzenie. Aż 3 trafienia w drugiej połowie zaliczył Bartosz Boroniec, który ma już na swoim koncie 15 bramek w tym sezonie i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.

Drugi mecz to pojedynek Obłaczkowa z Gutowem Wielkim. Zdecydowanym faworytem tego spotkania było Obłaczkowo. Już na początku wicelider osiągnął sporą przewagę. Na boisku szalał Maciej Rybacki, który był motorem napędowym drużyny. „Ryba” dwoił się i troił, strzelał podawał, ale bramka Gutowa Małego była jak zaczarowana. I nagle jedna z nielicznych akcji ofensywnych piłkarzy Gutowa zakończyła się bramką. Mariusz Rychlewski pięknym strzałem z dalszej odległości dał prowadzenie swojej drużynie. Ta bramka podziałała jak płachta na byka dla zawodników Obłaczkowa, a w szczególności na bardzo aktywnego Rybackiego. To on właśnie strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Gutowa. Do przerwy jednak mieliśmy sensacyjny remis 1 : 1. Druga połowa to już szalona wymiana ciosów z jednej i drugiej strony. Taka taktyka to „woda na młyn” dla ofensywnego duetu Obłaczkowa Waraczewski-Rybacki. Byli oni niezwykle skuteczni, strzelili w całym spotkaniu każdy po 4 bramki. Jeszcze jedną dorzucił Patryk Rojek i Obłaczkowo wygrywa wysoko kolejne spotkanie.

Trzeci mecz to pojedynek Ostrowa Szlacheckiego z Białężycami/Bob Invest. Obrońcy tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu halowego – Ostrowo Szlacheckie wreszcie przystąpiło do meczu w optymalnym składzie i to był ich zdecydowanie najlepszy mecz w sezonie. Liczna kadra meczowa z braćmi Kozłowskimi na czele walczyła jak równy z równym z zawsze mocną drużyną Białężyc. Ci z kolei mają ten sezon pechowy szczególnie na pozycji bramkarza. 3 bramkarze tej drużyny: Arkadiusz Nowak, Paweł Działak i Maciej Grajek leczą kontuzje, a więc z konieczności w bramce stanął zawodnik z pola. Mecz był ciekawy sporo akcji z jednej i drugiej strony, ale piłka nie chciała wpaść do bramki i po pierwszej połowie było 0 : 0. Druga połowa zaczęła się świetnie dla piłkarzy z Ostrowa. Jakub Sikora strzelił pierwszą bramkę i otworzył wynik spotkania. Ostrowo w tym momencie postanowiło skupić się na defensywie i oddało inicjatywę rywalom. Białężyce/Bob Invest atakowały zaciekle, ale długo nie mogły znaleźć sposobu na obronę Ostrowa. I gdy wydawało się, że Ostrowo Szlacheckie dowiezie korzystny wynik do końca spotkania Białężyce wywalczyło rzut wolny. Mateusz Maćkowiak przymierzył bardzo dobrze i strzałem po ziemi pokonał Mariusza Sękowskiego- bramkarza Ostrowa Szlacheckiego. Wynik do końca spotkania się już nie zmienił i drużyny podzieliły się punktami.

Ostatni mecz to spotkanie Sołeczna z Węgierkami. Obie drużyny przed tym pojedynkiem miały po 9 punktów w ligowej tabeli, zapowiadało się więc ciekawe i wyrównane spotkanie. I takie było w rzeczywistości. Pierwsza połowa należała jednak do bardziej doświadczonych zawodników Sołeczna. W 8 minucie Marcin Miśkowiak wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 12 minucie Rafał Wojtucki podwyższył prowadzenie Sołeczna i wydawało się, że ten zespół sięgnie pewnie po 3 punkty. Pierwsza połowa to wynik 2 : 0 dla Sołeczna. Zawodnicy Wegierek walczyli jednak ambitnie o korzystny wynik. W 22 minucie Rafał Stawny strzelił pierwszego i zarazem kontaktowego gola dla Węgierek. Doświadczeni zawodnicy Sołeczna cofnęli się do obrony szukając swoich okazji w kontrach. Zawodnicy Węgierek mając świadomość, że strata jednej bramki w piłce halowej to bardzo mało dążyli ambitnie do wyrównania. Liczne próby zmiany rezultatu okazały się nieudane i Sołeczno po spotkaniu mogło się cieszyć z 3 punktów.