GUTOWO MAŁE WYGRYWA PO RAZ PIERWSZY

0
329

W sobotę 15 lutego rozegrano VIII kolejkę Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Gutowo Małe w tej kolejce zdobyło pierwsze ligowe punkty. W artykule opisy meczów, wyniki oraz tabela rozgrywek.

W pierwszym meczu VIII kolejki Białężyce/Bob Invest zmierzyły się z Bierzglinem. Faworytem tego meczu była drużyna Białężyc, ale na początku spotkania mecz był bardzo wyrównany. Dopiero w 8 minucie Dawid Nowak otworzył wynik i dał prowadzenie Białężycom. Dobra gra tej drużyny w tej części meczu przełożyła się na kolejne trafienia, które były autorstwem Krzysztofa Pijackiego i Łukasza Kirkiewicza. Do przerwy 3 : 0 dla Białężyc i wydawało się, że będzie po emocjach w tym spotkaniu. Bierzglin jednak niczym Liverpool w pamiętnym finale Ligi Mistrzów z Milanem zaczął w drugiej połowie odrabiać straty i doprowadził do remisu. Autorem wszystkich bramek dla Bierzglina był Kamil Skibiński, który jest ostatnio w wysokiej formie. Przy stanie 3 : 3 ponownie dał znać o sobie Dawid Nowak. To właśnie snajper Białężyc strzelił celnie płasko i dał ponowne prowadzenie swojej drużynie. Jak się okazało to była ostatnia bramka w tym meczu i Białężyce/Bob Invest nie bez kłopotów, ale jednak zwyciężają z Bierzglinem 4 : 3.

W drugim meczu lider Sędziwojewo podejmował beniaminka rozgrywek halowych – Węgierki. Już w 30 sekundzie meczu Mateusz Gęsikiewicz wyprowadził Sędziwojewo na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził najlepszy strzelec Węgierek – Grzegorz Lipiecki. Kolejną bramkę w tym spotkaniu strzelił Bartosz Boroniec – najlepszy strzelec Sędziwojewa i dzięki tej bramce lider prowadził do przerwy 2 : 1. Początek drugiej połowy zaczął się tak jak początek pierwszej – od szybkiej bramki Mateusza Gęsikiewicza. Chwilę później ten sam zawodnik skompletował hattricka. W 23 minucie swoją drugą bramkę, a piątą dla Sędziwojewa zdobył Bartosz Boroniec. Końcówka spotkania należała do piłkarzy Węgierek, którzy bardzo ambitnie dążyli do zmniejszenia rozmiarów porażki. Niestety tej przewagi w posiadaniu piłki nie potrafili przełożyć na zdobycie choćby jednej bramki i ostatecznie Sędziwojewo wygrywa z Węgierkami 5 : 1.

Ostatni mecz zapowiadał się jako hit kolejki bowiem zmierzyły się w nim druga i trzecia drużyna w ligowej tabeli – Obłaczkowo i Sołeczno. Lepiej to spotkanie rozpoczęli zawodnicy Sołeczna. Już w 4 minucie Tomasz Grześkowiak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Potem nastąpiła wyrównana gra. Obłaczkowo próbowało odrobić straty, ale ich ofensywny duet Waraczewski – Rybacki nie miał najlepszego dnia. W 14 minucie Dawid Świecicki strzelił bramkę i Sołeczno prowadziło do przerwy 2 : 0. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, Obłaczkowo próbowało, ale raziło niedokładnością. Grający na luzie zawodnicy Sołeczna powiększali zdobycz bramkową w 23 minucie Dawid Święcicki trafił po raz drugi, potem Jarosław Piskorz strzelił 2 bramki i Sołeczno wygrało zdecydowanie 5 : 0. Wygrana tej drużyna sprawiła, że wskoczyli oni kosztem Obłaczkowa na drugie miejsce w tabeli i jako jedyni mają jeszcze szansę dogonić lidera Sędziwojewo, do którego tracą 4 punkty. Obłaczkowo przegrało drugi mecz z rzędu, spadło na trzecie miejsce w tabeli, a tuż za nimi drużyna Białężyc/ Bob Invest nad którą mają zaledwie 1 punkt przewagi.

Na koniec VIII kolejki rozegrano mecz outsiderów – Ostrowo Szlacheckie podejmowało Gutowo Małe. Początek spotkania wyrównany z lekką przewagą w posiadaniu piłki przez zawodników z Ostrowa Szlacheckiego, lecz to Gutowo Małe strzeliło pierwszego gola za sprawą Pawła Dopierały. Ostrowo Szlacheckie dążyło do szybkiego odrobienia strat, ale robiło to nieskutecznie i do przerwy Gutowo Małe prowadziło 1 : 0. Druga połowa meczu to ogromna przewaga Ostrowa Szlacheckiego, zawodnicy tej drużyny praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika. Gutowo Małe broniło się ambitnie, ofiarnie, ale przede wszystkim skutecznie. Obrońcy blokowali strzały napastników Ostrowa, a jak nie to na posterunku był bramkarz Gutowa – Adam Sławiński. Z każdą uciekającą minutą piłkarze Ostrowa byli coraz bardziej sfrustrowani swoją niemocą, a zawodnicy Gutowa Małego wytrwale się bronili. W 29 minucie jedna z nielicznych kontr Gutowa Małego zakończyła się bramką Pawła Dopierały i piłkarze tej drużyny zdobyli pierwsze ligowe punkty w tym sezonie.