WĘGIERKI WALCZĄ O PODIUM LIGI HALOWEJ LZS

0
251

Za nami XI kolejka Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Walka o mistrzostwo jest już praktycznie rozstrzygnięta, natomiast o pozostałe miejsca na podium będą walczyć 4 zespoły. W artykule opisy spotkań, wyniki oraz tabela rozgrywek.

W pierwszym meczu XI kolejki Węgierki zmierzyły się z Gutowem Małym. Początek spotkania był dość wyrównany Węgierki miały optyczną przewagę, ale nie potrafiły pokonać bramkarza Gutowa małego Kacpra Pasterza. Dopiero w 13 minucie Jakub Kazimierczuk otworzył wynik spotkania i wyprowadził Węgierki na prowadzenie. Do przerwy Węgierki prowadziły 1 : 0. Po przerwie przewaga Węgierek była jeszcze większa niż w pierwszej połowie. Kolejne trafienia zaliczyli Grzegorz Lipiecki, Rafał Stawny i Sebastian Grądziel. Ostatecznie Węgierki wygrały 4 : 0 i będą się liczyć w walce o podium rozgrywek.

W drugim meczy zmierzyły się drużyny lidera – Sędziwojewa i wicelidera – Sołeczna. Spotkanie na szczycie rozpoczęło się doskonale na Sołeczna. Już w 1 minucie Rafał Wojtucki – kapitan Sołeczna wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Taki wynik sprawił, że Sędziwojewo musiało przejść do ofensywy. Sołeczno broniło się bardzo mądrze, a dobrymi interwencjami popisywał się Marcin Miśkowiak strzegący w tym meczu bramki Sołeczna. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem Sołeczna Michał Stankowski w ostatniej minucie strzela bramkę dla Sędziwojewa i do przerwy mamy remis 1 : 1. Już w 15 sekundzie drugiej połowy Mateusz Gęsikiewicz wyprowadza Sędziwojewo na prowadzenie. Tak wynik sprawia, że teraz Sołeczno musi atakować, a Sędziwojewo skupić na defensywie. Sołeczno do ataku często wykorzystuje operującego dobrze nogami swojego bramkarza Marcina Miśkiewicza. Zawodnicy Sołeczna często zamykali Sędziwojewo w hokejowym zamku, ale lider dobrze się broni. A gdy już zawodnicy Sołeczna dochodzą do dobrych pozycji strzeleckich, to ogrania ich jakaś dziwna niemoc niemoc i mają kłopoty by trafić w piłkę. Dopiero w 28 minucie Krystian Gabriel z najbliższej odległości dosłownie wpycha piłkę do bramki Sędziwojewa. Sołeczno dąży do zwycięstwa, bo tylko ono daje im jeszcze realne szanse na mistrzostwo. Na 10 sekund przed końcem Waldemar Wiśniewski broni groźny centrostrzał Marcina Miśkiewicza, piłkę przejmuje Mateusz Gęsikiewicz strzela w kierunku bramki opuszczonej przez Miśkiewicza, ale na szczęście dla Sołeczna na posterunku jest doświadczony Tomasz Zamiara, który blokuje ten strzał. I tak w meczu na szczycie mamy remis 2 : 2. Ten wynik sprawie, że na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek Sędziwojewo ma 8 punktów przewagi na Sołeczną, zatem do mistrzostwa brakuje im tylko 1 punkt. Warto jeszcze podkreślić postawę fair play obu drużyn w tym spotkaniu. Mimo sporej stawki oba zespoły dążyły się szacunkiem, fauli było bardzo mało i poza jednym drobnym incydentem zawodnicy obu drużyn zachowywali się wręcz wzorcowo. Brawo Panowie za taką postawę!

Trzeci mecz to pojedynek Ostrowa Szlacheckiego z Bierzglinem. Pierwsza połowa należała do drużyny z Bierzglina. To ten zespół za sprawą Kamila Skibińskiego i Filipa Melera prowadził do przerwy 2 : 0. W drugiej połowie zawodnicy z Ostrowa Szlacheckiego atakowali, ale długo robili to nieskutecznie. Dopiero bramka Damiana Sękowskiego i chwilę później Dominika Skrzypczaka sprawiły, że mieliśmy remis 2 : 2. Ostatnia minuta należała do najbardziej emocjonujących w tegorocznych rozgrywkach. Na 30 sekund przed końcem Kamil Skibiński strzela bramkę dla Bierzglina. Na 4 sekundy przed końcem zawodnik Bierzglina Mikołaj Siuba otrzymuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Bierzglin gra w osłabieniu i ich zawodnik fauluje napastnika Ostrowa. Ci wykonują rzut wolny i piłka po rykoszecie trafia do bramki za sprawą Michała Jarząbka tuż przed końcową syreną. Mamy zatem kolejne wyrównane spotkanie i kolejny remis w tej kolejce tym razem 3 : 3.

Ostatni mecz to pojedynek Obłaczkowa z Białężycami/Bob Invest. Ten mecz miał kluczowe znaczenie jeśli chodzi o walkę o podium w tegorocznych rozgrywkach. Lepiej mecz rozpoczęli piłkarze Białężyc/Bob Invest, którzy do przerwy prowadzili 1 : 0. W drugiej połowie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić „motor napędowy” Obłaczkowa Maciej Rybacki. Chwilę później piłkarze Białężyc/Bob Invest strzelili dwie kolejne bramki i wygrali spotkanie 3 : 0. Taki wynik sprawia, że 3 drużyny: Węgierki, Obłaczkowo i Białężyce/Bob Invest mają na koncie tyle samo punktów i będą do końca walczyć o miejsce na podium rozgrywek.