ODBLASKI DLA NAJMŁODSZYCH

0
258

Wrzesińscy policjanci, przedstawiciele Starostwa Powiatowego we Wrześni i Radio Września w miniony piątek rozdali odblaski uczniom szkoły podstawowej w Górnych Grądach Gmina Pyzdry.

6 lutego miało miejsce spotkanie w szkole podstawowej w Górnych Grądach w gminie Pyzdry, na którym rozdano uczniom szkoły odblaski. W akcje „Razem dla bezpieczeństwa” włączyło się Starostwo Powiatowe we Wrześni oraz lokalna rozgłośnia Radio Września.
Jest to kontynuacja działań podjętych wspólnie z tymi podmiotami na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Szkoła w Górnych Grądach jest usytułowana przy bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej numer 442.

Dzieci uczęszczające do tej szkoły w większości dojeżdżają tylko ok 20% uczniów jest z Górnych Grąd. Z dziećmi policjanci przeprowadzili rozmowę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze i nie tylko. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania.


Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali bardzo praktyczne elementy odblaskowe, kamizelki, czapki oraz opaski wyposażone na przykład w  migające światełko barwy czerwonej.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni