GROŹNE ZDERZENIE W PYZDRACH

0
340

Nieznane są przyczyny zdarzenia, do którego doszło 9 lutego na drodze wojewódzkiej nr 442 w miejscowości Pyzdry.

Informacja wpłynęła do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Wrześni za pośrednictwem WCPR z Poznania o godz. 19:07. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Pyzdry i Borzykowo oraz JRG Września. Na miejscu strażacy zastali samochód osobowy VW Golf po zderzeniu z agregatem rolniczym zaczepionym do ciągnika oraz autobus, który chcąc uniknąć zderzenia czołowego z traktorem zjechał na pobocze. 

Na szczęście rów w tym miejscu nie jest głęboki i autokar nie przewrócił się na bok. Dwie osoby poszkodowane (kierowca osobówki oraz pasażer autobusu) znajdowały się w karetce Zespołu Ratownictwa Medycznego i zostały przetransportowane do wrzesińskiego szpitala. Działania strażaków po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia skupiły się na oświetleniu terenu działań, odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora w samochodzie osobowym i ciągniku rolniczym oraz usunięciu elementów powypadkowych z jezdni. 

Ponieważ droga wojewódzka była całkowicie zablokowana strażacy do czasu przybycia policji kierowali pojazdy na drogi objazdowe. Działania zakończono o godz. 21:38. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się wrzesińska policja.


Tekst: mł. bryg. Marek Mikołajczak

Zdjęcie: KP PSP we Wrześni