PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU MAKSYMILIANOWI

0
120

Zachęcamy do przekazania 1% podatku Maksymilianowi – młodemu mieszkańcowi Wrześni zmagającemu się z nieuleczalną chorobą.

Historia Maksymiliana

Maksymilian przyszedł na świat 18 listopada 2003 roku. Do czwartego roku życia był jak inne dzieci, zdrowy, normalnie rozwijający się. Niestety kolejne miesiące wykazały pogorszenie stanu zdrowia. Po wielu specjalistycznych badaniach zdiagnozowano Ataksję rdzeniowo-móżdżkową w przebiegu choroby Friedreicha. Jest to choroba o podłożu genetycznym, która prowadzi do postępującego zwyrodnienia niektórych części układu nerwowego, a także mięśnia sercowego. Najczęstszy objaw to ataksja chodu, gorsza sprawność ruchowa. Z czasem dochodzi do rozwoju ataksji w kończynach górnych i tułowia. Mowa staje się zamazana, wybuchowa. Postępujące osłabienie kończyn prowadzi do niedowładu, a następnie porażenia kończyn z przykurczami mięśniowymi. Dodatkowo pojawiają się : utrata możliwości różnicowania dwóch bodźców, upośledzenie czucia temperatury, bólu, dotyku. Obecnie nie jest znane skuteczne leczenie. Maksymilian jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Jego życie to ciągła rehabilitacja i wizyty lekarskie. Dzięki stałej, bardzo intensywnej rehabilitacji, choroba Maksa postępuje wolniej. Mimo choroby jest bardzo pogodnym i wesołym chłopcem, ciekawym świata i ludzi. Bardzo dobrze się uczy i bierze czynny udział w różnych konkursach i imprezach szkolnych.

Jak można pomóc?

Wypełniając swój pit przekaż 1% podatku na rzecz Fundacji Samarytanin Nr KRS 0000 22 45 84 z dopiskiem Pomoc dla Maksa PKO BP SA I O/Szczecin 66 1020 4795 0000 9502 0109 5553