AKCJA POLICJI „TRZEŹWY PORANEK”

0
264

Policjanci  Wydziału Ruchu Drogowego KPP we Wrześni 8 marca br. przeprowadzili na drogach powiatu wrzesińskiego działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji było wyeliminowanie jak największej liczby pijanych kierowców. Policjanci przebadali łącznie ponad 1700 kierowców.

Działania „Trzeźwy poranek” zostały przeprowadzone w godzinach porannych w dniu 8 marca br.  Kontrole stanu trzeźwości odbywały się we Wrześni, w Przyborkach, w Gutowie Małym oraz w Kaczanowie.

Celem podjętych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności wyeliminowanie jak największej liczby nietrzeźwych kierowców.

Podczas działań policjanci przebadali ponad 1700 kierujących. Ich efektem było zatrzymanie 1 kierowcy pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie mężczyzny. W związku z tym policjanci zatrzymali 23-letniemu mieszkańcowi Osięcin uprawnienia do kierowania pojazdami.


Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i rozwagę. Jeśli nie mamy pewności co do stanu trzeźwości, w żadnym wypadku nie wsiadajmy za kierownicę. Przypominamy, że sprawdzenia stanu trzeźwości, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości można dokonać w każdej jednostce Policji.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni