POŚCIG POLICJI ZA PODEJRZANYM PRZEZ WRZEŚNICĘ

0
281

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego  KPP Września zatrzymali w bezpośrednim  pościgu poszukiwanego, który podczas ucieczki wskoczył do Wrześnicy.

Do zdarzenia doszło 9 marca o godzinie 22:00, funkcjonariusze patrolówki uzyskali informacje, że osoba poszukiwana może znajdować się w rejonie Parku Józefa Piłsudskiego we Wrześni. 21-letni mieszkaniec Wrześni był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W związku z tym policjanci udali się we wskazane miejsce. Podczas patrolu ul. Paderewskiego zauważyli mężczyznę, który odpowiada rysopisowi poszukiwanego.

Gdy mężczyzna zauważył patrol podjął próbę ucieczki najpierw odrzucił torbę, którą miał przy sobie a potem przeskoczył przez płot i zaczął uciekać przez Park Józefa Piłsudskiego. Policjanci ruszyli za nim. Uciekinier pobiegł w kierunku basenu jednakże na jego drodze stanęła lokalna rzeczka – Wrześnica. Ale to jego nie zraziło, więc wskoczył do niej i chciał ją przejść, aby móc uciekać dalej.


W celu zatrzymania mężczyzny policjanci nie przerwali pościgu i wskoczyli za poszukiwanym do wody. Funkcjonariusze wykazali się ogromną determinacją i ona przyniosła oczekiwany efekt w postaci zatrzymania 21-latka.


W toku dalszych czynności okazało się że mieszkaniec Wrześni wcześniej dokonał kradzieży zegarka o wartości 550 zł, który znajdował się w torbie, którą w trakcie ucieczki odrzucił. W związku z tym do dotychczasowych zarzutów dorzucił kolejny zarzut kradzieży, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni