ROZPOZNAJESZ TYCH MĘŻCZYZN? – ZADZWOŃ NA POLICJĘ

0
343

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa do którego doszło na terenie Holandii na szkodę mieszkańca Wrześni. Mężczyźni widoczni na nagraniu mogą mieć związek z dokonanym oszustwem na łączną wartość 160 tysięcy złotych.

Mieszkaniec Wrześni 16 marca br. pojechał na umówione spotkanie do Holandii celem sfinalizowania transakcji zakupu samochodu marki Mercedes o wartości 300 tysięcy złotych. Samochód ten był wystawiony na sprzedaż na jednym z portali ogłoszeniowych przez warszawski komis samochodowy, którego właścicielem miał być obywatel Polski. Jak się później okazało kontrahent pokrzywdzonego, z którym prowadził rozmowy telefoniczne i meilowe.

Na miejscu wrześnianin spotkał się z obywatelem Holandii oraz z pracownikiem w/w komisu w autoryzowanym serwisie mercedesa. Po sprawdzeniu auta pokrzywdzony przelał pieniędze w kwocie 160 tysięcy złotych na rachunek bankowy wskazany przez warszawskiego komisanta. Reszta pieniędzy miała pochodzić z rozliczenia za obecny samochód pokrzywdzonego.

Na pozór wszystko układało się w jedną całość. Jednakże po zaksięgowaniu pieniędzy rzekomy pracownik polskiego komisu z którym spotkał się wrześnianin pospiesznie się oddalił a kontakt telefoniczny z warszawskim komisantem się urwał.

Po zdarzeniu pokrzywdzony ustalił w rozmowie z obywatelem Holandii, że to on jest właścicielem tego mercedesa. A widoczni na nagraniu mężczyźni (z czego jeden z nich spotkał się z wrześnianinem w serwisie mercedesa) w godzinach porannych zarezerwowali to auto przedstawiając sfałszowane potwierdzenie dokonania przelewu na kwotę 129 tysięcy euro (około 550 tysięcy złotych).


Osoby, które rozpoznają wizerunek mężczyzn bądź mają jakiekolwiek informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji we Wrześni. Można się zgłaszać osobiście na ul. Szkolnej 23 we Wrześni lub telefonicznie pod czynnym całą dobę numerem (61) 437-52-00. Za okazaną pomoc dziękujemy.

Film z wizerunkiem mężczyzn dostępny – TUTAJ

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni