VOLKSWAGEN POZNAŃ NAGRODZONY JAKO PRZYJAZNY PRACODAWCA

0
322

Volkswagen Poznań znalazł się w gronie laureatów konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W środę 20 kwietnia Zarząd Volkswagen Poznań odebrał z rąk Andrzeja Dudy Prezydenta RP oraz Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” certyfikaty “Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.  Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

To dla nas bardzo cenna nagrodamówi Jolanta Musielak członek Zarządu ds. Personalnych.Pierwszy raz otrzymaliśmy ten laur w 2011 roku. Fakt, że po pięciu latach jesteśmy ponownie w gronie laureatów świadczy, że długoletnia ciężka praca, oparta na dialogu oraz konsekwentnej realizacji strategii najlepszego pracodawcy przynosi efekty.

Celem konkursu jest bowiem promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów  zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”.

Chcemy w ten sposób pokazać, że dobra współpraca oparta na partnerstwie między związkami zawodowymi a pracodawcą jest możliwa – podkreśla Piotr Olbryś, szef NSZZ Solidarność w Volkswagen Poznań. – A to wyróżnienie jest uwieńczeniem tej współpracy.

Wśród tegorocznych laureatów znalazło się 21 firm z całej Polski, reprezentujących różne branże. Łączy ich to, że szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny.

Nagrodzone firmy mogą posługiwać się certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” przez kolejne trzy lata.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Od ponad 10 lat w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy i VW Transporter. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata. Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce. Wraz z otwarciem nowej fabryki modelu Crafter w Białężycach k. Wrześni w drugiej połowie 2016 roku liczba pracowników wyniesie blisko 10 tysięcy.

Źródło,zdjęcie: Biuro Prasowe VW Poznań