ZDERZENIE DWÓCH TIRÓW NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM

0
416
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O dużym szczęściu może mówić kierowca ciągnika siodłowego Renault Magnum, który dziś w nocy ok. godz. 00:19 najechał na tył Scanii. Oba pojazdy przewoziły rury służące do przesyłu gazu.

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym na drodze krajowej nr 15 we Wrześni ul. Gnieźnieńska. W wyniku zderzenia kabina „renówki” została tak mocno zmiażdżona, że kierowca nie miał żadnych szans wydostać się na zewnątrz bez pomocy strażaków i ciężkiego zestawu sprzętu hydraulicznego. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Września, OSP Kaczanowo, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz służby PKP.
Po przybyciu strażacy zastali wypadek dwóch ciągników siodłowych z naczepami, które znajdowały się na drodze oraz częściowo na torach. 

W kabinie Renault znajdował się uwięziony, przytomny kierowca. Na miejscu zdarzenia obecna była już Policja oraz ZRM.Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej. 

W tym celu strażacy użyli całego zestawu sprzętu hydraulicznego będącego na wyposażeniu samochodu GBA: dwóch pomp hydraulicznych, nożyc, rozpieracza ramieniowego oraz kolumnowego, nożyc do cięcia pedałów a przy pracy ratowników na wysokości niezastąpiony okazał się podest ratowniczy. 

Po ewakuacji kierowcy z kabiny pojazdu do karetki ZRM, poszkodowany został przetransportowany do wrzesińskiego szpitala. W międzyczasie strażacy rozłączyli instalację elektryczną w pojeździe, a po jego odholowaniu przez pomoc drogową usunęli płyny eksploatacyjne z drogi. 


Na miejsce zdarzenia pojazdem szynowym przybyły służby PKP, które potwierdziły wstrzymanie ruchu kolejowego. Na czas prowadzenia działań funkcjonariusze wrzesińskiej policji zorganizowali objazd przez Słomowo. Działania zakończono o godz. 4:00

Źródło, zdjęcie: KP PSP we Wrześni