URATOWALI ŻYCIE MŁODEJ KOBIECIE

0
708

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni sierż. Milena Markiewicz i sierż. Michał Staniszewski uratowali życie 19-letniej mieszkance powiatu wrzesińskiego. Komendant Powiatowy Policji we Wrześni podziękował policjantom za poświęcenie w służbie.

6 maja br. sierż. Milena Markiewicz oraz sierż. Michał Staniszewski pełnili służbę patrolową. O godzinie 9:50 otrzymali zgłoszenie, że przy Zalewie Wrzesińskim ma znajdować się samochód osobowy, którym porusza się 19-letnia mieszkanka powiatu wrzesińskiego.

Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta chce najprawdopodobniej popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast udali się nad Zalew, gdzie napotkali na pozostawiony samochód. Dlatego od razu podjeli poszukiwania, które doprowadziły do odnalezienia 19-latki.

Kobieta leżała na ziemi, po sprawdzeniu czynności życiowych okazało się, że nie oddycha i nie daje oznak życia. Policjanci przystąpili do resyscytacji krążeniowo-oddechowej.

Po przywróceniu oddechu sierż. Milena Markiewicz oraz sierż. Michał Staniszewski uratowaną przez siebie 19-latkę przekazali załodze pogotowia, która przybyła na miejsce. Policjanci wykazali się determinacją oraz poświęceniem. Ich działanie było bardzo skuteczne a efektem tego było ocalenie życia młodej kobiety.

12 maja o godzinie 9:00 w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odbyła się uroczystość, na której policjanci otrzymali podziękowania za poświęcenie w służbie. Okolicznościowe dyplomy wreczył Komendant Powiatowy Policji we Wrześni mł. insp. Mariusz Łozowiecki oraz Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Andrzej Bonalski.

Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji we Wrzesni wystąpi z wnioskiem o nadanie naszym policjantom „Kryształowej Gwiazdy” za ofiarną służbę, która bezpośrednio przyczyniła się do uratowania życia 19-latce.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni