POLICJA ODZYSKAŁA 3 SKRADZIONE ROWERY

0
243

Wrzesińscy policjanci ujawnili 3 skradzione rowery. Wartość odzyskanego mienia to ponad 2350 złotych.

43 letniemu mężczyźnie postawione zostały zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Dodatkowo poszukujemy właściciela jednego z odzyskanych rowerów marki Cossack.

W poniedziałek 13 czerwca został zatrzymany 43-letni mieszkaniec Wrześni, który dokonał kradzieży trzech rowerów. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był trzeźwy.

Policjanci naszej jednostki uzyskali informacje, że skradzione rowery mogą znajdować się na terenie kilku posesji w gminie Września. Po wytypowaniu pierwszego z miejsc dokonali przeszukania pomieszczeń, ujawniając jeden rower o wartości 350 złotych.

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze przemieścili się na kolejną posesje. Poraz kolejny okazało się, że informacja była trafna. Przeszukanie dało oczekiwany rezultat. Kolejny rower o oszacowanej wartości 1300 złotych znalazł się w rękach wrzesińskich policjantów.

Wszystkie znalezione rowery łączyło jedno, ten sam rzekomy właściciel, który jedynie przekazał rowery na przechowanie. W związku z tym ostatnim etapem poniedziałkowych działań miało być przeszukanie mieszkania typowanego sprawcy kradzieży. Podczas którego wrzesińscy policjanci ujawnili rower o wartości 700 zł.

Ale to nie był koniec kłopotów 43-latka, ponieważ w trakcie poszukiwań roweru funkcjonriusze ujawnili woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Po wykonaniu testu okazało się, że jest to amfetamina o wadze ponad dwóch gramów.

43-letni mieszkaniec Wrześni otrzymał 3 zarzuty kradzieży oraz zarzut za posiadanie przy sobie środków odurzających. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradziez grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za posiadanie narkotyków przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W związku odzyskaniem skradzionych rowerów Wrzesińscy policjanci poszukują właściciela roweru Cossack. Osoba która rozpozna swoją własność proszona jest o stawiennictwo w Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni przy ul. Szkoej 23. Właściciel zobowiązany jest do przedstawienia karty gwarancyjnej, na której widnieją numery ramy odzyskanego roweru.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni