UKRADŁ TOREBKĘ. ZOSTAŁ ZŁAPANY PRZEZ POLICJĘ

0
219

Policjant po służbie przyczynił się do zatrzymania sprawcy kradzieży torebki na tak zwaną „wyrwę”. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzoną na prawie 1000 złotych. Odzyskane przedmioty niebawem wrócą do właścicielki. Za kradzież 27-letniemu mieszkańcowi Wrześni grozi nawet 5 lat więzienia.

Policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, będąc 20 czerwca br. po służbie, zauważył jadącego bardzo szybko rowerem mężczyznę. Rowerzysta sprawiał wrażenie jakby przed czymś uciekał. Początkowo spacerujący funkcjonariusz nie przywiązywał do tego dużej wagi. Jednak następnego dnia, gdy przyszedł do pracy, na odprawie służbowej usłyszał o kradzieży na tak zwaną „wyrwę”. Policjant szybko połączył fakty i wskazał prawdopodobnego sprawcę przestępstwa.

Jak się okazało 20 czerwca br. pod wieczór pokrzywdzona wracała do domu z pracy. Nagle podjechał do niej mężczyzna na rowerze i silnym szarpnięciem wyrwał jej torebkę. Sprawca natychmiast uciekł z miejsca kradzieży w kierunku pobliskich garaży. Kobieta krzyczała za odjeżdżającym złodziejem, ale niestety na nic to się zdało.

Mieszkanka Wrześni oszacowała wartość start na prawie 1000 złotych. W torebce znajdował się telefon, laptop, karty bankomatowe oraz komplet dokumentów. Gdy złodziej uciekał z miejsca przestępstwa, zauważył go policjant po służbie.

Czujność kryminalnego doprowadziła do zatrzymania 21 czerwca br. mieszkańca Wrześni. 27-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanej mu kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia. Niebawem odzyskana torebka wróci do właścicielki.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni