KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA WE WRZEŚNI

0
119

W Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odbyło się spotkanie promujące uruchomienie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu obywatel może zgłosić zaistnienie jakiegoś problemu. Należy jednak zaznaczyć, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została już uruchomiona w województwie Wielkopolskim. Od dnia dzisiejszego tj. 20 września br. mieszkańcy powiatu wrzesińskiego mogą za jej pośrednictwem zgłaszać wszystkie niepokojące sygnały naruszające ład i porządek oraz bezpieczeństwo.

Wtorkowe spotkanie było swoistym podsumowaniem ale przede wszystkim zakończeniem instensywnych prac nad stworzeniem i wdrożeniem w życie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pilotażowy projekt już funkcjonuje w województwach: Lubuskim, Kujawsko-Pomorskim, Śląskim oraz Małopolskim.

W związku z tym, poprzez przeprowadzoną debatę społeczną 9 lutego br. oraz szeregu konsultacji społecznych na poziomie gminnym oraz osiedlowym, otrzymaliśmy gotowe narzędzie współpracy między społeczeństwem a policją. Zgłaszane problemy będą weryfikowane przez lokalnych koordynatorów w jednostce terenowej a następnie przekazywane do realizacji do odpowiedniego wydziału.

Instrukcja obsługi Krajowej Mapy Zagrozeń Bezpieczeństwa jest bardzo prosta. Krok po kroku pokieruje nas intuicyjnie jak prowidłowo zgłosic dany problem. Uruchomiona właśnie funkcjonalność pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa.

Należy jednak zaznaczyć, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni