OSTATNIA PROSTA KAMPANII KRĘĆ KILOMETRY

0
113

Mieszkańcy ponad 1500 polskich miejscowości przejechali już ponad 7 milionów kilometrów. 

To efekt najbardziej pozytywnej w kraju rywalizacji o stojaki rowerowe w kampanii Fundacji Allegro All For Planet.

Akcja „Kręć Kilometry” zakończy się 30 września. W rankingu przewodzi Warszawa, ale są też Kórnik, Grodzisk Mazowiecki, Wrocław czy Gdańsk. A o dostanie się do pierwszej dwudziestki Ruda Śląska zacięcie walczy ze Krotoszynem.

300 stojaków czeka na 20 miast

Klasyczne podium to 3 miejsca. W kampanii „Kręć Kilometry” ma ono 20 pozycji. Miasta z najlepszej dwudziestki otrzymają od Fundacji Allegro All For Planet profesjonalne stojaki rowerowe.

Ta niezwykle emocjonująca i pozytywna walka trwa do ostatniej chwili. Cały czas można ściągać bezpłatną aplikację ‘Kręć Kilometry’ i aktywnie wspierać swoje miasto. Zapewne na koniec miesiąca okaże się, że znaczenie ma dosłownie każdy przejechany kilometr” – mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Do tej pory w ramach kampanii „Kręć Kilometry” Fundacja postawiła już ponad 1000 stojaków
w 49 polskich miastach. W tym roku rowerzyści walczą o kolejne 300 stojaków! Fundacja Allegro All For Planet postawi je w tych miejscowościach, których mieszkańcy przejadą największy dystans na rowerach.

Ranking do śledzenia online

Do walki o stojaki stanęli mieszkańcy ponad 1500 polskich miast, miasteczek i wsi.

Są miejscowości, w których inicjatywy wspierające kręcenie kilometrów organizowane są oddolnie przez samorządy czy mieszkańców. Efekty tego lokalnego zaangażowania widać w rankingu. Tam gdzie udało się zachęcić rowerzystów do kręcenia kilometrów mogą wkrótce pojawić się nasze stojaki” – mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

W niektórych miastach organizowane są nocne przejazdy. W innych, rowerzyści organizują weekendowe przejazdy i mobilizują się w mediach społecznościowych. Są samorządy, które oplakatowują przystanki autobusowe, nawołując do walki o stojaki. Do udziału w kampanii zachęcają także lokalne straże miejskie, szkoły i uniwersytety trzeciego wieku. Wszyscy chcą nowych stojaków w swoim mieście!

Na dzień dzisiejszy, tj. 21 września Września zajmuje 36. miejsce w rankingu. Konkurs potrwa do 30 września. Wyniki online można śledzić na www.kreckilometry.pl

Źródło, zdjęcie: www.kreckilometry.pl