UKS HWARANG Z DWOMA BRĄZOWYMI MEDALAMI NA POLISH OPEN (GALERIA)

0
238

Tegoroczny turniej Pucharu Świata Polish Open –Warsaw Cup (17-18 września Hala TORWAR) był pierwszym po Igrzyskach Olimpijskich w Rio turniejem rangi Pucharu Świata Taekwondo. To na nim wielu znakomitych zawodników rozpoczęło swoją drogę do kolejnych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W zawodach bardzo dobrze spisali się zawodnicy Uks Hwarang.

W sobotę i niedzielę, 17-18 września, Halę COS Torwar wypełniło bez mała 500 młodych zawodników (12-18 lat) z blisko 40 krajów. Walczyli o cenne medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Warszawy w Taekwondo Olimpijskim. Dla wielu z nich to pierwszy międzynarodowy turniej, na którym sprawdzili swoje umiejętności czy też obserwowali walczących kolegów z innych krajów. W tej grupie zawodników zobaczyliśmy przyszłe gwiazdy taekwondo olimpijskiego, które dzięki wielkim marzeniom i ciężkiej pracy na treningach dążą do osiągnięcia mistrzowskiego poziomu.

Wśród baz mała najlepszych znaleźli się zawodnicy UKS Hwarang Września – Krystian Haremza i Weronika Przybysz którzy po bardzo emocjonujących pojedynkach wywalczyli brązowe medale.

 Warto zaznaczyć, że w piątek, 16 września, na Torwarze również rządziło taekwndo, a konkretnie para taekwondo. Rozegrane zostały bowiem V Mistrzostwa Europy w Para Taekwondo – dyscyplinie, która już na Paraigrzyskach w Tokio jako pierwszy sport walki wejdzie do rodziny pełnoprawnych sportów paraolimpijskich.

Źródło. Zdjęcia: UKS Hwarang