BIAŁĘŻYCE NAJLEPSZE W LIDZE WIEJSKIEJ

0
180

6 drużyn rywalizowało w tegorocznej Lidze Wiejskiej w Gminie Września. Najlepszą drużyną okazały się Białężyce.

Areną zmagań były boiska wiejskie na terenie Gminy Września. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” rozgrywając trzy rundy, co dało łącznie 15 kolejek.

Jednak dopiero ostatni mecz ligowy miał zadecydować o zwycięstwie w klasyfikacji końcowiej. W niedzielę 2 grudnia o godzinie 12 na boisku w Gutowie Wielkim drużyny Białężyc i Grzybowa zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku w walce o mistrzostwo.

Przed meczem w lepszej sytuacji była ekipa z Białężyc, która o jeden punkt w ligowej tabeli wyprzedzała Grzybowo i do końcowego zwycięstwa wystarczał im remis. Mecz o mistrzostwo lepiej zaczął się dla Grzybowa, po rozegraniu rzutu rożnego, strzelili bramke i wyszli na prowadzenie. Białężyce dążyły do bramki wyrównującej i ta sztuka im się udała jeszcze przed przerwą. Po pierwszej połowie meczu rezultat brzmiał 1 : 1. W drugiej połowie błąd bramkarza z Grzybowa wykorzystał napastnik Białężyc i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2 : 1. Grzybowa jednak się nie poddawało. Kolejny raz wykorzystali rzut rożny i doprowadzili do remisu. Ostatnie słowo w tym meczu należalo jednak do Białężyc. Strzelili bramkę na 3 : 2 i już do końca meczu wynik się nie zmienił. Tym samym Białężyce przypieczentowały swój końcowy sukces i zdobyły mistrzostwo Ligi Wiejskiej w Gminie Września.