SIERŻANT PYREK NA FESTYNIE Z PIERWSZOKLASISTAMI W ORZECHOWIE (GALERIA)

0
323

W festynie, który odbył się 12 października br. w Orzechowie wzięli udział pierwszoklasiści z gminy Miłosław. Okazja do świętowania była nie byle jaka, festyn był bowiem podsumowaniem całorocznej pracy dzieci i pedagogów w zakresie edukacji bezpieczeństwa oraz w programie „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Gościem specjalnym imprezy był „sierżant Pyrek”.

We wtorek 12 października dzieci ze szkół w Orzechowie odwiedziła maskotka Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek. Jego wizyta była ściśle związana z już 13 edycją fesytynu pod tytułem „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, oraz „Bezpiecznie z Pyrkiem”.

Organizatorem festynu był Zespół Szkół w Orzechowie. Współorganizatorami byli: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Powiatowa Policji we Wrześni oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłosławiu.

Dla pierwszoklasistów przygotwano wiele atrakcji. Dzieci brały czynny udział w konkursach na temat znajomości przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowych zachowań w szkole, na drodze a także w domu. Rywalizacja była zacięta, każda z klas wykazała się doskonałą znajomością każdej dziedziny. Wszystkim uczestnikom zostały rozdane pamiątkowe dyplomy bezpiecznego pieszego. Ponad 100 dzieciaków wzięło udział we wtorkowym spotkaniu z sierż. Pyrkiem. Pierwszoklasiści dla ich specjalnego gościa zaśpiewały okolicznościową piosenkę.

Zajęcia zostały także przygotowane dla młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Szkół w Orzechowie. Z uczniami rozmawiano na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA