WRZEŚNIANIN ZATRZYMANY ZA FAŁSZYWE ALARMY BOMBOWE

0
149

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni przy współpracy z funkcjonariuszami do walki z Cyberprzestępczością, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wywołanie fałszywych alarmów bombowych. Autor nieodpowiedzialnych „żartów” szybko został ustalony. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 8 lat więzienia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji z Wrześni 18 listopada po godzinie 10:00 otrzymał informację, że w Urzędzie Miasta i Gminy Września oraz w markecie Biedronka przy ulicy Opieszyn o godzinie 11:30 ma dojść do wybuchu. Rzekome ostrzeżenie wpłynęło drogą elektroniczną. Na miejsce została skierowana grupa policyjnych pirotechników.

W budynkach została przeprowadzona ewakuacja pracowników oraz osób postronnych. Po tym funkcjonariusze dokonali sprawdzenia wszystkich pomieszczeń, w których nie znaleźli materiałów wybuchowych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP we Wrześni natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywych alarmów. Ze zgromadzonego materiału wynikało, że wiadomość została nadana z terenu Wrześni. W wyniku podjętych działań przy współpracy z Wydziałem do walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu, „żartowniś” został ustalony.

Do zatrzymania 34-letniego sprawcy całego zamieszania doszło 19 listopada o godzinie 20:30 we Wrześni. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w lokalu m.in. telefon komórkowy, modem oraz router, z którego prawdopodobnie zostały wysłane wiadomości. Dodatkowo kryminalni w toku wykonywania czynności potwierdzili, że zatrzymany 34-latek stoi także za wysłaniem wiadomości o bombie do Galerii Karuzela oraz po raz drugi do Biedronki w Opieszynie w dniu 19 listopada.

Wobec mieszkańca Wrześni na wniosek Prokuratora Rejonowego we Wrześni, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu tymczasowego. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni