NIETRZEŹWY DOKONAŁ ROZBOJU – ZOSTAŁ ZATRZYMANY

0
118

Wrzesińscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju dokonanego za pomocą przedmiotu przypominającego broń.

Dyżurny wrzesińskiej policji 21 listopada po godzinie 20:00 odebrał zgłoszenie o dokonanym rozboju w sklepie spożywczym. Do zdarzenia doszło we Wrześni na ulicy Kwidzyńskiej, gdzie według ekspedientki nieznany jej mężczyzna przedmiotem przypominającym doprowadził ją do stanu bezbronności.

Napastnik po kilka minutach wyszedł ze sklepu zabierając jedynie ze sobą piwo. Poinformowani o rozboju wrzesińscy policjanci natychmiast podjęli działania, które doprowadziły do ustalenia sprawcy popełnionego przestępstwa.

Konsekwecją podjętych działań przez policjantów z Wydziału Kryminalnego było zatrzymanie 38-letniego mieszkańca Wrześni 22 listopada około godziny 5:30. Wrześnianin trafił do policyjnego aresztu, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Prokurator Rejonowy we Wrześni odstąpił od zastosowania środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego wobec podejrzanego. Z uwagi na fakt, że podejrzany został umieszczony w Areszcie Śledczym w Środzie Wielkopolskiej, celem odbycia kary pozbawienia wolności do innej sprawy.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni