POLICJANCI ODZYSKALI SAMOCHODY WARTE 420 TYS. ZŁOTYCH

0
230

Dzięki współpracy policjantów z Komendy Powiatowej we Wrześni i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji z Poznania odzyskano dwa samochody marki BMW, o wartości blisko 420 tysięcy złotych. Wobec obywatela Litwy, który przewoził skradzione pojazdy został zastosowany 3 miesięczny areszt tymczasowy.

17 listopada br. około godziny 19:00 doszło do zdarzenia drogowego na autostradzie A2. Uczestnikami kolizji byli: samochód osobowy Mercedes oraz ciężarówka marki Scania wraz z naczepą. W związku z tym na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej z Poznania.

W trakcie czynności okazało się, że kierowca ciężarówki, obywatel Litwy posiada zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi. To jednak nie był koniec niespodzianek. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili na naczepie dwa pojazdy marki BMW. W związku z tym, za pośrednictwem dyżurnego wrzesińskiej komendy, Litwin został zatrzymany, a na miejsce została wezwana pomoc drogowa w celu zabezpieczenia ciężarówki wraz z ładunkiem.

Na policyjnym parkingu do pracy przystąpili wrzesińscy kryminalni. Podczas sprawdzenia zabezpieczonych samochodów pojawiły się nowe fakty. Okazało się, że pojazdy zostały skradzione w Niemczech w miejscowości Mannheim.

W związku z tym wobec kierowcy ciężarówki, 66-letniemu obywatelowi Litwy, na wniosek Prokuratora Rejonowego we Wrześni, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu tymczasowego. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i paserstwo, kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

Dzięki współpracy policjantów z Wrześni oraz z Poznania zostały odzyskane samochody o wartości 420 tysięcy złotych.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni