„TRZEŹWY PORANEK” Z WRZESIŃSKĄ POLICJĄ

0
163

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania alkohol skierowane przeciwko nietrzeźwym kierującym. Przeprowadzonych zostało ponad 1400 kontroli. W trakcie akcji policjanci nie ujawnili żadnego kierowcy pod wpływem alkoholu.

W środę 30 listopada na terenie powiatu wrzesińskiego zostały przeprowadzone działania „alkohol”, skierowane przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego. W realizację akcji zostali zaangażowani wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy od wczesnych godzin porannych kontrolowali kierujących.

Przeprowadzonych zostało ponad 1400 kontroli stanu trzeźwości. Tak duża liczba przebadanych osób była możliwa dzięki posiadanym przez wrzesińskich policjantów nowoczesnych urządzeń do sprawdzania stanu trzeźwości. Środowe działania były kolejnym przedsięwzięciem wrzesińskich policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie wrzesińskim.

Podczas środowej akcji nie ujawniliśmy żadnego pijanego kierowcy. Jest to efektem podejmowanych działań profilaktycznych oraz prewencyjnych w związku z którymi wzrasta świadomość wśród kierowców w zakresie zagrożeń jakie niesie ze sobą prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i rozwagę. Jeśli nie mamy pewności co do stanu trzeźwości, w żadnym wypadku nie wsiadajmy za kierownicę. Przypominamy, że sprawdzenia stanu trzeźwości, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości można dokonać w każdej jednostce Policji.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni