CHCIAŁ WYŁUDZIĆ KREDYT NA FAŁSZYWE ZAŚWIADCZENIE. ZATRZYMAŁA GO POLICJA

0
194

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji z Wrześni zatrzymali 35-letniego mężczyznę próbującego wyłudzić kredyt gotówkowy na fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W poniedziałek 5 grudnia o godzinie 16:30 br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji z Wrześni zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Strzałkowo na próbie wyłudzenia kredytu gotówkowego w wysokości 10 tysięcy złotych. Realizacja była możliwa dzięki posiadanej informacji poza procesowej.

35-latek w jednym z banku na terenie naszego miasta przedłożył zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach w celu wzięcia kredytu gotówkowego. Dokumenty na pierwszy rzut oka wydawały się być prawdziwe. Jednak podczas szczegółowej weryfikacji pewne elementy zaczęły budzić wątpliwości co do rzetelności zaświadczeń. Jak się okazało dokumenty były wystawione na istniejącą firmę, lecz nie zgadzały się wszystkie dane takie jak NIP zakładu pracy.

Podczas zatrzymania 35-latek był trzeźwy. Kolejnym krokiem wykonanym przez policjantów było przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny. W trakcie którego wrzesińscy kryminalni ujawnili pieczątkę z fałszywymi danymi firmy na którą było wydane zaświadczenie o zatrudnieniu. Za popełniony czyn z art. 297 par. 1 kodeksu karnego 35-letniemu mieszkańcowi gminy Strzałkowo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni

Źródło: KPP we Wrześni