DZIELNICOWI POMAGALI BEZDOMNYM

0
129

Wrzesińscy Dzielnicowi skontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych. Akcja miała na celu uświadomienie osobom zagrożonym tym zjawiskiem, że jest przygotowana dla nich pomoc. Policjanci apelują nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych.

 Policjanci z Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni 3 stycznia br. skontrolowali miejsca przybywania osób bezdomnych. Przeprowadzona akcja jest kontynuacją apelu wrzesińskich policjantów o zwrócenie uwagi na osoby, które nie posiadają swojego domu, mieszkania w którym mogą się ogrzać i schronić w czasie zimy.

Ponieważ temperatura na dworze spada i osoby zagrożone zjawiskiem bezdomności są narażone na wychłodzenia a co z tym się wiążę na śmierć, została podjęta inicjatywa by wyjść z pomocą do takich osób. Wrzesińscy dzielnicowi sprawdzili pustostany w których mogliby znajdować się  bezdomni. Podjęta akcja miała za zadanie uświadomienie bezdomnym, że nie są pozostawieni sami sobie.

Mundurowi przekazali istniejące możliwości przygotowanej pomocy przez Gminę Września. W szczególności, że od 1 listopada br. do 31 marca przyszłego roku w godzinach od 19:00 do 7:00 we Wrześni na ulicy Wiśniowej 8,1 funkcjonuje ogrzewalnia w której istniej możliwość ogrzania się oraz schronienia przed zimnem. Ponadto w każdy poniedziałek w godzinach od 17:00 do 19:00 oraz w czwartek w godzinach od 10:00 do 12:00 we Wrześni przy ulicy Harcerskiej jest wydawana odzież dla osób bezdomnych.

 

Jeśli zauważymy osobę siedzącą, leżącą na przykład na ławce w parku czy pod blokiem czy na przystanku autobusowym nie odwracajmy wzroku. Sprawdźmy co się z nią dzieje?. Zapytajmy czy nie potrzebuje pomocy?. Możemy również zadzwonić na policję na pogotowie na straż miejską. Każdy taki sygnał zostanie sprawdzony. Każdej osobie zostanie udzielona pomoc.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni