ROK 2016 W ROZGRYWKACH PIŁKARSKICH W GMINIE KOŁACZKOWO

0
172
UCZESTNICY TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA

Jaki piłkarsko był rok 2016 w Lidze Kołaczkowo? Czy był to rok szczególnych emocji czy tylko rok powielający to co wydarzyło się już wcześniej? Przyjrzyjmy się wszystkim rozgrywkom po kolei.

LIGA HALOWA

Wszystko do góry nogami przewróciła młoda drużyna z Kołaczkowa. Że będą się rozwijać- tego można było się domyślić…ale, że jak już zaskoczą to od razu skończą na pierwszym miejscu? Odebrali mistrzostwo silnemu kadrowo Oldboyowi…i właściwie choć to nie zaskoczenie to zadomowili się w czołówce. Jeśli kadrowo utrzymają obrany kurs to ze spokojem przez dłuższy czas nie opuszczą podium. Do gry wróciła tez druga drużyna z Kołaczkowa- czyli TW…ale choć starał się wrócić w chwale, to jednak wpisowe musiała zapłacić…liga nie stała w miejscu i roczna nieobecność TW pozwoliła temu zespołowi nieco z innej perspektywy spojrzeć na rywalizację. Całkiem nieźle radziły sobie zespoły FC Sokolniki i Gałęzewice. Gdyby nie eksplozja formy FL i powrót TW- pewnie zakończyłyby na podium całe rozgrywki…tuż za Oldboyem. Oldboyem, który wygrywał z czołówką…a tracił punkty z zespołami z dalszych pozycji…czym zaprzepaścił sobie obronę mistrzostwa. O słabej formie mogą mówić zespoły z Grabowa i Kaczanowa. Nie odniosły spektakularnych wyników, nie pojawiły się również w kolejnych rozgrywkach. Choć właśnie zespół z Grabowa mógł namieszać jak mało kto…i zapewne kontynuując rozgrywki w sezonie letnim…pokazaliby znacznie więcej. Kolejny raz Budziłowo zaliczało doły. Można by mówić, że to już tradycja…gdyby nie to co dzieje się z tym zespołem na obecnym etapie rozgrywek sezonu 2016/17. Zaskakująco słabo wypadł również Sokół. No i Zielinie okupujący dół tabeli oraz TEAM Krzywa Góra mający wieczne problemy kadrowe. Te rzeczy nie zaskoczyły- natomiast na bank zaskoczeniem była mistrzowska ekipa…choć przecież tytułu nie zdobyła się przypadkiem.

tabelahvafhjkbrjhv

415f641e3b41de9ed601f4654eb4ce6b9dd3ef
FOR LINK KOŁACZKOWO – MISTRZ ROZGRYWEK HALOWYCH 2015/16

PUCHAR BORYNY – Klasyfikacja

 1. TW Kołaczkowo
 2. For Link Kołaczkowo
 3. LZS Sokolniki
 4. Ferma Szafarek Zieliniec II
 5. Ignasiak Sport
 6. Sokół Sokolniki
 7. Ferma Szafarek Zieliniec II
 8. K&L Gałęzewice
 9. Auto Komis Jańczak Obłaczkowo
 10. Masters

Mocno przewróciły wszystko w tabeli ligowej rozgrywki o Puchar Boryny. Do stawki zespołów ligowych, mocno przemeblowanych jeśli idzie o składy…doszły zespoły z zewnątrz. Ale co ciekawe okazało się, że lokalne firmy są lepsze od tych przyjezdnych… Kolejny raz rozgrywki wygrało TW Kołaczkowo…które w finale w derbowym pojedynku odegrało się za trzecie miejsce w lidze swoim lokalnym rywalom z For Link. Co ciekawe, na przemeblowaniu składów skorzystała Ferma Szafarek- w pewnym sensie pokazuje to potencjał jaki tkwi w tym zespole. Rozgrywki Pucharu Boryny były pożegnaniem z stara podłogą w hali…

Puchar Przewodniczącej Rady Gminy: 01.05.2016r. Gorazdowo

1. For Link Kołaczkowo

2. K&L Gałęzewice

3. Budziłowo

4.Zieliniec Szafarek

Puchar Wójta: 02.10.2016r. Gorazdowo

 1. Gałęzewice
 2. Ferma Szafarek Zieliniec
 3. Krzywa Góra (zastąpiła Kołaczkowo)                                                                                                                                                                                                         Rozgrywki Pucharowe na duże boiska powiodły się w średnim stopniu. Nie dość, że pary w nogach starczyło jedynie na dwa turnieje…bo na trzeciego zabrakło chętnych…to jeszcze kolejny raz okazało, się ze są problemy z frekwencją. Gdzie te lata w których turnieje odbywały się na dwóch a czasami na trzech boiskach i podzielone były na dwa dni! To wydaje się już nie wrócić…chociaż kto tam wie? For Link Kołaczkowo po dobrym sezonie zimowym zdawał się być na fali wznoszącej, bo wygrał puchary na wiosnę…a co najciekawsze zdetronizował Gałęzewice, które wygrywanie pucharów na dużych boiskach uczyniły swoim znakiem rozpoznawczym. Ale Kołaczkowa zabrakło już w drugim pucharze…i Gałęzewice wróciły na pierwsze miejsce (nie wiadomo- bądźmy szczerzy czy nawet gdyby FL grało to i tak by Gałązki nie wygrały)

LIGA NA ORLIKU:

1.LZS Sokolniki

2. For Link Kołaczkowo

3. TW Kołaczkowo

4. Gałęzewice

5. Sokół Sokolniki

6. Budziłowo

7.TEAM Krzywa Góra

8.Ferma Szafarek Zieliniec

Słabnące zainteresowanie ligą nadal utrzymuje się w okresie letnim. Przyczyn można szukać w wielu rejonach…ale trend utrzymuje się już któryś rok. Duża ilość meczów zostawała odwoływana i przenoszona na inny termin w tygodniu. Patrząc na tabelę wyraźnie widać, że mamy ligę dwóch prędkości. Przy czym w tym roku For Link wyraźnie poszybował w górę. Poziom nieustannie utrzymuje LZS Sokolniki. Właściwie zespół ten był w poprzednim roku poza zasięgiem rywali. Fakt, zdarzały im się słabsze mecze, zwycięstwa które nie przekonywały…ale summa summarum- komplet punktów zawsze jechał do Sokolnik. Inne zespoły miały swoje lepsze i gorsze mecze. Sokół jak i Gałęzewice przeplatały swoje mecze zwyżkami i dołami, Budziłowo nie miało siły przebicia z lepszymi od siebie rywalami. TEAM mało co nie oddał ligi walkowerem z powodu braków kadrowych a Zieliniec po raz kolejny powtórzył niechlubny wyczyn z poprzedniego sezonu.

dsc_0120-696x461
LZS SOKOLNIKI – MISTRZ ROZGRYWEK NA ORLIKU 2016

 

Tekst: Damian Wietrzyński