HWARANG WRZEŚNIA Z SUKCESAMI W MIĘDZYNARODOWYM PUCHARZE POLSKI

0
172
W miniony weekend 6-8 stycznia 2016 roku odbył się Międzynarodowy Puchar Polski – Swarzędz Cup.
Na matach Hali Sportowej w Swarzedzu – Zalasewie wystartowało ponad 600 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec.
Zawodnicy rywalizowali w najbardziej widowiskowej konkurencji walki sportowej – kyorugi. Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych. W sobotę startowali kadeci (12-14lat) i młodzieżowcy(U21) , a w niedzielę młodzicy (10-11lat) i juniorzy (15-17lat). W zawodach wzięło udział 8 zawodników UKS Hwarang Września: Wiktoria Grześkowiak , Weronika Przybysz , Jakub Dudek , Jan Teodorczak , Marcel Niezgoda , Krystian Haremza , Aleksandra Andrzejczak i Dagmara Haremza.
Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 5 medali :
Weronika Przybysz w kategorii kadetek +59kg zdobyła 1 miejsce,
Wiktoria Grześkowiak w kategorii kadetek – 29kg zdobyła 2 miejsce,
Aleksandra Andrzejczak w kategorii juniorek -44kg zdobyła 2 miejsce,
Dagmara Haremza w kategorii juniorek -59kg zdobyła 3 miejsce,
Krystian Haremza w kategorii juniorów -73kg zdobył 3 miejsce.
Puchar Polski w Swarzędzu – Zalasewie był jednym z czterech zawodów tej rangi rozgrywanych w Polsce. Były to zawody rankingowe Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Na podstawie rankingu powoływane są kadry narodowe. Nasi zawodnicy z roku na rok pną się coraz wyżej i coraz bardziej liczą się w rywalizacji krajowej i międzynarodowej. To efekt bardzo dobrej pracy treningowej. Nawet jeśli czasami brakuje trochę umiejętności to zawsze jest to nadrabiane wolą walki , a taka postawa cieszy najbardziej.” – mówi Tomasz Haremza – trener Uks Hwarang Września.
Źródło, zdjęcie: UKS Hwarang Września