OSTATNIE DNI ZAPISÓW NA KURS SĘDZIOWSKI

0
156
Na zdjęciu Michalina Diakow z Kolegium Sędziów Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Koninie - wybrana najlepszą sędzią Ekstraligi Kobiet w 2016 roku. (fot. Dariusz Stoński)

Do 20 stycznia prowadzone będą zapisy kandydatów i kandydatek na sędziów piłki nożnej.

Do tej pory zgłosiło się ponad 20 osób, które wkrótce rozpoczną specjalny kurs. Jego ukończenie równoznaczne będzie ze zdobyciem uprawnień arbitra piłkarskiego. Niestety do tej pory aplikacji nie złożył żaden kandydat z Turku, Koła i okolic, a są to rejony, w których deficyt sędziów jest najwyższy. Zachęcamy wszystkich niezdecydowanych do wzięcia udziału w kursie.

To wyjątkowa szansa dla adeptów piłki nożnej na połączenie swojej pasji z możliwością zdobycia dodatkowych kwalifikacji, środków finansowych, a może i nowego zawoduprzekonuje Paweł Woźniak, Przewodniczący Kolegium Sędziów OZPN Konin.

Kurs rozpocznie się pod koniec stycznia i potrwa do marca. Zajęcia odbywać się w ramach 10 sesji szkoleniowych przeprowadzonych w cotygodniowych blokach. Całość zakończy się egzaminem, który potwierdzi nadanie kandydatom uprawnień do sędziowania meczów piłki nożnej.

Zajęcia dopasowane będą to potrzeb kandydatów. Szkolenie poprowadzą doświadczeni sędziowie wykorzystując odpowiednio dobrane formy przekazu – wyjaśnia Paweł Woźniak.

Kandydat na sędziego powinien:

  • mieć ukończone 16 lat,
  • być niekarany,
  • posiadać dobrą kondycję fizyczną,
  • mieć wykształcenie co najmniej średnie (lub być trakcie nauki).

W jaki sposób zgłosić się na kurs?

  • wypełnić formularz zgłoszeniowy (pobierz)
  • wypełnić i podpisać oświadczenie o niekaralności (pobierz)
  • dostarczyć kserokopię dokumentu poświadczającego poziom wykształcenia (świadectwo maturalne lub zaświadczenie o kontynuacji nauki)

Przystępując do Kursu Sędziowskiego 2016, uczestnik musi mieć ukończony 16 rok życia. Kandydaci poniżej 18 roku życia muszą posiadać zgodę opiekuna ustawowego na udział w kursie.

Zapisy prowadzone będą do 20 stycznia 2017r. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 693630797 oraz adresem mailowowym: sedziakonin@koninskiozpn.pl

plakat