PIJANY WJECHAŁ LANOSEM W PŁOT

0
149

Wrzesińska drogówka na miejscu zdarzenia obudziła śpiącego za kierownicą 35-latka. Okazało się, że był nietrzeźwy oraz nie posiadał prawa jazdy. Zostało mu zabrane za punkty karne. Mężczyzna stanie przed sądem.

 W sobotę 11 lutego br. o godzinie 1:00 w nocy mieszkankę Krzywej Góry w gminie Kołaczkowo obudził hałas. W związku z tym postanowiła wstać do okna żeby sprawdzić co się stało. Wtedy zobaczyła, że jakiś samochód wjechał w jej ogrodzenie.

 Po przyjeździe policjantów na miejsce zastali oni śpiącego za kierownicą Daewoo Lanos mężczyznę. Po obudzeniu kierowcy mundurowi przeprowadzili badania stanu trzeźwości, po którym okazało się, że 35-latek w wydychanym powietrzu miał 1,07mg/dm3. Ponadto podczas weryfikacji mieszkańca gminy Kołaczkowo okazało się, że nie posiada on prawa jazdy, ponieważ stracił je za przekroczenie punktów karnych.

 Będąc w takim stanie nie potrafił zapanować nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Uszkodzeniu uległy 3 słupki oraz 4 przęsła. Wartość strat nie została jeszcze oszacowana przez właściciela posesji. Dodatkowo 35-latek oświadczył policjantom, że po drodze przebił oponę i jechał na samej feldze. Mężczyzna za swoje postępowanie stanie przed sądem.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

001 002 003