ZAMÓWILI PIZZĘ I POBILI DOSTAWCĘ

0
335

Policjanci z Wydziału Prewencji wrzesińskiej komendy zatrzymali trzech sprawców rozboju dokonanym na 20-latku zatrudnionym jako kierowca w lokalu gastronomicznym. Decyzją Prokuratury został zastosowany wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Prewencji po otrzymaniu zgłoszenia o dokonanym rozboju na dostawcy pizzy, w nie całą godzinę dokonali zatrzymania 3 sprawców. Do zdarzenia doszło 16 lutego br. po godzinie 23:00 w Bierzglinku przy ulicy Klonowej.

Z okoliczności zdarzenia wynika, że pokrzywdzony dostarczył zamówione jedzenie 20-letniemu mieszkańcowi gminy Września, który stwierdził, że najpierw musi sprawdzić czy pizza będzie  mu smakować. Następnie 20-latek poszedł po pieniądze do domu.

Kiedy wrócił było z nim już dwóch kolegów. Podczas wymiany zdań wybredny klient uderzył kuriera w twarz. Dostawca upadł na ziemie. Wtedy do szarpaniny dołączyli pozostali dwaj mężczyźni. Jak się później okazało byli nimi 24-letni mieszkaniec Pyzdr oraz 19-letni mieszkaniec Wrześni.

W trakcie zatrzymania policjanci sprawdzili stan trzeźwości sprawców. Okazało się, że są pod wpływem alkoholu. Noc z czwartku na piątek spędzili w policyjnym areszcie. Całość materiałów została przekazana do Prokuratury Rejonowej we Wrześni, gdzie w przedmiotowej sprawie zostało wszczęte śledztwo. Na wniosek Prokuratora wobec mężczyzn zastosowano 3-miesięczne tymczasowe aresztowanie. Wszystkim podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP we Wrześni