WŁAMAŁ SIĘ PO PIWO

0
277

Policjanci z Posterunku Policji w Nekli zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego. Mężczyzna ukradł 7 butelek piwa oraz zniszczył drzwi wejściowe. Wartość strat wyniosła 1030 złotych. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 Na Posterunku Policji w Nekli 27 lutego br. po godzinie 10:00 stawiła się pracownica lokalu gastronomicznego z ulicy Dworcowej. Kobieta poinformowała policjantów, że doszło do włamania.   W związku z tym nekielscy policjanci wspólnie z grupa dochodzeniowo-śledczą pojechali pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że sprawca wybił szybę w drzwiach wejściowych, następnie ukradł z lokalu 7 butelek piwa. Wartość strat została oszacowana na 1030 złotych.

Analiza zdarzenia bardzo szybko doprowadziła do wytypowania ewentualnego sprawcy włamania. W związku z tym nekielscy policjanci po 20 minutach od zgłoszenia dokonali przeszukania u 37-letniego mieszkańca Nekli, gdzie znaleźli 5 jeszcze nie wypitych butelek piwa. W trakcie rozpytania mężczyzna przyznał się, że 27 lutego br. między godzina 2:00 a 4:00 w nocy włamał się do lokalu.

W chwili zatrzymania 37-latek był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 0,85 mg/dm3. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie po wytrzeźwieniu zostaną postawione mu zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni