UKRADLI RUSZTOWANIE. ZŁAPAŁA ICH POLICJA.

0
122

Dzięki wzorowej współpracy policjantów z wydziału prewencji i kryminalnego doszło do zatrzymania dwóch osób, które dokonały kradzieży rusztowania. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 Najważniejszą kwestią w pracy policyjnej jest skuteczna wymiana informacji. Dzięki takiej współpracy policjantów z wydziałów prewencji oraz kryminalnego doszło do zatrzymania dwóch złodziei rusztowania.

W piątek 3 marca około godziny 7:40 drogą radiową dyżurny wrzesińskiej komendy przekazał patrolom, że ulicą Sikorskiego we Wrześni mają iść dwie osoby z wózkiem, na którym znajduje się rusztowanie. Patrole sprawdziły całą długość ulicy, ale nie potwierdziły tego faktu.

W związku z tym funkcjonariusze z prewencji sprawdzili skupy złomu. Okazało się, że w jednej z firm zajmującej się skupem, dwie osoby w godzinach porannych sprzedały rusztowanie. Policjanci zebrali nie zbędne informacje i przystąpili do opatrolowania najbliższych ulic.

Podczas przejazdu ulicą Słowackiego kryminalni wytypowali dwie osoby, które mogły zbyć rusztowanie. W trakcie rozpytania 27-letni mężczyzna – bez stałego meldunku, przyznał się, że dzisiaj ukradł rusztowanie z ulicy Sikorskiego a następnie razem z koleżanką 20-letnią wrześnianką sprzedali je na skupie złomu.

Wartość strat została oszacowana na 700 złotych. Nie uczciwi sprzedawcy zostali po godzinie 10:00 zatrzymani, 27-latek był nietrzeźwy miał 0,29 mg/dm3 w wydychanym powietrzu. Za dokonanie kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni