UKS HWARANG NA BYDGOSZCZ CUP

0
190
W dniach 24-26 marca 2017 roku odbył się Międzynarodowy Puchar Polski – Bydgoszcz Cup. W zawodach z sukcesami wystartowali zawodnicy UKS Hwarang Września.
Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim Bydgoszcz Cup to turniej rankingowy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego i jedna z większych tego typu imprez w Europie. Co roku w Bydgoszczy blisko 700 zawodników walczy o medale w tej niezwykle widowiskowej sztuce walki w kategorii młodzika, kadeta, juniora oraz U21. Wśród 71 klubów z Polski , Czech , Białorusi , Słowacji , Holandii i Litwy nie zabrakło Wrzesińskiego UKS Hwarang Taekwondo Olimpijskie którego zawodnicy wywalczyli jeden złoty i trzy srebrne medale zajmując w klasyfikacji generalnej 12 miejsce.
Złoty medal w kategorii +59kg kadetek wywalczyła Weronika Przybysz zaznaczając tym samym dominację w tej kategorii w kraju.
Srebrne medale wywalczyli :
Wiktoria Grześkowiak w kategorii kadetek do 29kg,
Dagmara Haremza w kategorii juniorek do 63kg,
Krystian Haremza w kategorii juniorów do 73kg.
Wystartowała także Aleksandra Andrzejczak – juniorka w kategorii do 46kg minimalnie ulegając w pierwszej walce.
Mnóstwo emocji. Wspaniałe finały z udziałem naszych zawodników. Widoczny progres do przodu. Należy się tylko cieszyć z takich wyników. Na co dzień nasi zawodnicy nie tylko trenują w klubie, ale także dokładają swoją cegiełkę. Godzą szkołę , treningi , pracę na siłowni i obowiązki domowe. Wiem, ile ich to pracy kosztuje i jesteśmy bardzo zadowoleni. Przed nami cykl przygotowań do Mistrzostw Polski Kadetów, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która odbędzie się na początku czerwca w Dżonkowie oraz Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się pod koniec maja w Puławach. Popracujemy nad elementami, których zabrakło w Bydgoszczy i być może zaowocuje to medalami na tych najważniejszych zawodach. W kwietniu czeka nas jeszcze jeden turniej sprawdzający z cyklu Pucharu Polski w Jarocinie. Najlepsi zawodnicy z rankingu PZTO dostaną szansę startu w Mistrzostwach świata i Europy. więc jest o co walczyć.” – mówi Tomasz Haremza – trener UKS Hwarang Września.
Źródło, zdjęcie: UKS Hwarang Września