PIKNIK SŁUŻB MUNDUROWYCH (GALERIA)

0
191

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wzięli udział w pikniku służb mundurowych, który odbył się na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Celem przedsięwzięcia było promowanie kierunków kształcenia w liceach o profilach mundurowych.

 1 kwietnia br. na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni odbył się piknik służb mundurowych. Połączony został z drzwiami otwartymi szkoły, która w ten sposób promowała swoją ofertę dla gimnazjalistów.

 W pikniku, oprócz wrzesińskich policjantów wzięli udział strażacy, żołnierze oraz ratownicy medyczni, których udział nie był przypadkowy. Szkoła w swojej ofercie edukacyjnej proponuje między innymi liceum o profilu ratownictwo medyczne, liceum o profilu wojskowym, ale przede wszystkim liceum o profilu policyjnym pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Dla uczestników drzwi otwartych wrzesińscy mundurowi przygotowali wiele atrakcji. Wśród nich było stoisko tematyczne gdzie policjanci zachęcali do skorzystania z oferty szkoły tych wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości podjąć pracę w służbach mundurowych. Największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja jednostek broni, które są na wyposażeniu wrzesińskich policjantów.

Ponadto na pikniku zaprezentowany został pokaz tresury policyjnego psa służbowego, przygotowany przez funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji z Słupcy. W sobotę gościliśmy również policjantów Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji z Gniezna, którzy przyjechali na policyjnych motocyklach.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA: