ZASŁUŻONA EMERYTURA POLICYJNYCH PSÓW

0
252

W Posterunku Policji w Miłosławiu odbyło się przekazanie wrzesińskich psów służbowych na rzecz Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów”. Amant i Bajka po 10-letniej służbie we wrzesińskiej policji odeszły na zasłużoną emeryturę.

W Posterunku Policji w Miłosławiu 4 kwietnia br. o godzinie 11:00 odbyło się przekazanie dwóch wrzesińskich psów służbowych na rzecz Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów” w Gierłatowie. Wtorkowe spotkanie było jednoznacznie połączone z tym, że służące do tej pory we wrzesińskiej policji psy odchodzą na emeryturę.

W spotkaniu uczestniczyli Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Andrzej Bonalski, Kierownik Posterunku Policji w Miłosławiu st. asp. Przemysław Teodorczyk oraz reprezentanci Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów” Grzegorz Chmielewski oraz Sławomir Walkowiak. Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu był podkom. Mariusz Kowalczyk przedstawiciel Wydziału Prewencji.

Psy służbowe są bardzo ważnym uzupełnieniem w pracy policjanta. Wykorzystywane są do różnego rodzaju działań. Najczęściej stosuje się je do poszukiwań oraz do walki z przestępczością narkotykową. Wrzesińskie psy były właśnie takiej specyfikacji, ponieważ Amant jest psem patrolowo-tropiącym, natomiast Bajka szkolona była w zakresie ujawniania środków odurzających i substancji psychotropowych.

Na zakończenie swojej około 10-letniej służby we wrzesińskiej policji, Amant i Bajka zostali przekazani w dobre ręce. Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów”, będzie dbać o ich dobrobyt. Wrzesińskie psy są kolejnymi weteranami, które dołączyły do podopiecznych fundacji.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni