UKRAIŃSKA WIOSNA W WIELKOPOLSCE

0
196

10 maja rozpoczyna się dziesiąta edycja Festiwalu Kultury Ukraińska Wiosna. Wydarzenie ma na celu promowanie stosunków polsko-ukraińskich.

Inicjatywę wspiera firma Schur Flexibles Poland z podpoznańskiego Bogucina, która nie tylko zatrudnia pracowników zza wschodniej granicy, ale także współpracuje z ukraińskimi klientami.

 

Wielkopolska jest jednym z najchętniej wybieranych przez obywateli Ukrainy regionów w kraju. W związku z małą popularyzacją ukraińskiej kultury powstało Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Polska-Ukraina, które zainicjowało Festiwal Kultury Ukraińska Wiosna.

W tym roku odbywa się dziesiąta edycja festiwalu, a jego sponsorem jest Schur Flexibles Poland. Wśród kilkuset pracowników znajdują się również obywatele Ukrainy. – Zatrudniamy kilkunastu pracowników z Ukrainy, zarówno na produkcji, jak i w biurze. Są to bardzo pracowite osoby, które z jednej strony ciągle podnoszą swoje kwalifikacje, a z drugiej ich wiedza i umiejętności pozwalają rozwijać się naszej firmie – mówi dr Marek Pawlak, prezes firmy. Schur Flexibles Poland współpracuje także z siedmioma klientami zza wschodniej granicy, głównie z branżą słodyczy i mięsa.

Firma istnieje na polskim rynku od ponad 25 lat i jest częścią globalnej grupy Schur Flexibles Group. Specjalizuje się w produkcji opakowań z branży higienicznej, spożywczej i tytoniowej, z których na co dzień korzystają konsumenci na całym świecie. Firma dysponuje jednym z najlepiej wyposażonych laboratoriów w branży opakowaniowej, dzięki czemu jest w stanie zaprojektować najbardziej innowacyjne rozwiązania.

­– Zdecydowaliśmy się zaangażować w Festiwal Ukraińska Wiosna, aby wspomóc szerzenie ukraińskiej kultury i pokazać, że Ukraina i jej obywatele mogą być atrakcyjni dla Wielkopolski – mówi dr Marek Pawlak.

Szczegółowy program Ukraińskiej Wiosny można znaleźć pod linkiem:

http://www.poznajsasiada.org/events?festivalUid=2017