MEDALE UKS HWARANG NA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY (GALERIA)

0
84
W dniach 2-4 czerwca 2017 roku w Drzonkowie w województwie lubuskim odbyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim.
Na matach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zaprezentowało się ponad 400 zawodników i zawodniczek reprezentujących poszczególne województwa. Najliczniejszą i jak się okazało najsilniejszą ekipą okazała się reprezentacja Wielkopolski zdobywając ostatecznie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej województw.
Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach – Poomsae (układy formalne) , dwuboju technicznego oraz najbardziej efektownej kyorugi (walki sportowej). Nasza zawodniczka Weronika Przybysz została wyróżniona do odczytania Apelu Olimpijskiego podczas otwarcia Olimpiady.
UKS Hwarang Września reprezentowało troje zawodników – Weronika Przybysz , Wiktoria Grześkowiak i Jan Teodorczak.
Mistrzynią Polski  w kyorugi została Weronika Przybysz która dołożyła brązowy medal w konkurencjach sprawnościowych.
Brązową medalistką w kyorugi została Wiktoria Grześkowiak, która konkurencjach sprawnościowych zajęła 7 miejsce.
Po sukcesach juniorów to właśnie kadeci dołożyli 16 punktów we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży.
Po 4 latach wytężonej pracy wreszcie doczekaliśmy się tytułu Mistrza Polski. Jednak nie spoczywamy na laurach i pracujemy dalej. Weronika Przybysz została powołana w skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Kadetów które odbędą się w Sharm el Sheikh w Egipcie jako jedna z 6-ki zawodników najwyżej punktujących w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.
W okresie wakacyjnym czeka ją naprawdę trudny okres przygotowawczy. Rozpocznie na początku lipca obozem klubowym w Stroniu Śląskim. Następnie na przełomie lipca i sierpnia  zgrupowanie Kadry Narodowej w Pucku , a przed samym odlotem do Egiptu kolejne zgrupowanie kadry w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. To bardzo ambitna , pracowita i ułożona zawodniczka na pewno dołoży wszelkich starań żeby na Mistrzostwach Świata być w najwyższej formie.” – tak o najbliższych planach zawodniczki UKS Hwarang mówi trener Tomasz Haremza.
Źródło, zdjęcia: UKS Hwarang Września