ZATRZYMAŁ ZŁODZIEJA W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY

0
108

Policjant z wrzesińskiego Wydziału Kryminalnego w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawce kradzieży samochodu marki BMW. Podczas zatrzymania miłośnik cudzego mienia niegroźnie potrącił policjanta. 25-letniemu mieszkańcowi Swarzędza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

W niedziele 25 czerwca br. mieszkaniec Wrześni stawił się na dyżurce wrzesińskiej komendy chcąc zgłosić kradzież swojego samochodu marki BMW. Od mężczyzny zostało przyjęte zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Właściciel podał, że samochód skradziono mu 23 czerwca br. po godzinie 23:00 z ulicy Kościuszki we Wrześni, straty oszacował na 7 tysięcy złotych.

Złodziej samochodu cieszył się z BMW tylko dwa dni. Końcem jego swawoli było poniedziałkowe spotkanie z policjantem pionu kryminalnego, będącym w czasie wolnym od pracy. 25 czerwca po godzinie 10:00 na parkingu przy ulicy Daszyńskiego we Wrześni kryminalny zauważył podobny samochód do skradzionego w piątek. Po kontakcie z przełożonym i po potwierdzeniu swojego przypuszczenia policjant po prosił o wsparcie.

W oczekiwaniu na posiłki okazało się, że kierowca BMW wsiada za kierownice i chce odjechać. W związku z tym policjant przystąpił do zatrzymania. Policjant się wylegitymował i zażądał od kierowcy aby wysiadł z samochodu. Jednak mężczyzna nie miał na to ochoty i postanowił odpalić BMW i odjechać.

Policjant próbując mu to uniemożliwić doznał urazu prawej ręki oraz kolana, ponieważ kierowca ruszył samochodem i niegroźnie potracił policjanta. Mężczyzna odjechał w kierunku ronda Popiełuszki, gdzie postanowił wysiąść i podjąć ucieczkę na pieszo. Kryminalny dogonił uciekiniera i obezwładnił.

„Po przybyciu posiłków, 25-letni mieszkaniec Swarzędza został przetransportowany do policyjnego aresztu. Po przeanalizowaniu przez policjantów zebranego materiału mężczyźnie został postawiony zarzut kradzieży samochodu, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni